Akcizai ES


Netiesioginiai mokesčiai ir jų rūšys. Akcizu apmokestinamos prekės. Kas moka akcizą ? Nuo akcizų atleidžiamos prekės. Akcizo mokesčio vaidmuo Nacionaliniam biudžetui. Akcizų įplaukų dinamika. Pajamų iš akcizų surinkimas pagal akcizinių prekių grupes. Rinkos reguliavimas akcizais Lietuvoje ir kitose šalyse. Akcizas apdorotam tabakui. Bešvinis kuras. Akcizai etilo alkoholiui ir alkoholiniams gėrimams. Akcizo taikymo problemos.

Šio darbo pagrindinis tikslas – išsiaiškinti akcizų sistemą ES bei įvertinti akcizo mokesčio vaidmenį Lietuvos ir kitų šalių ekonomikoje.Šiam tikslui pasiekti keliami tokie pagrindiniai uždaviniai: Išsiaiškinti mokesčių esmę bei būtinumą; Išsiaiškinti netiesioginių mokesčių esmę; Įvairiapusiškai išnagrinėti akcizo mokestį Įvertinti akcizo mokesčio įtaką Nacionaliniam Lietuvos biudžetui; Atlikti lyginamąją analizę tarp Lietuvos ir užsienio valstybių akcizų tarifų;Aptarti akcizų taikymo problemas;

4. Akcizu apmokestinamos prekės : 1)alus arba alaus ir nealkoholinių gėrimų mišiniai, 2)vynas, 3)kiti fermentuoti gėrimai, pavyzdžiui, sidras, 5)etilo alkoholis 6)spiritiniai gėrimai.

6. Nuo akcizų atleidžiamos prekės 1) eksportuotos; 2) skirtos užsienio šalių diplomatinių ir konsulinių atstovybių veiklai; 3) pagal Muitinės kodeksą neapmokestinamos importo mokesčiais; 4)LR pripažintoms tarptautinėms organizacijoms ir jų atstovybėms bei jų nariams; 5)įsigyjamos arba importuojamos pagal tarptautines sutartis.

8. Akcizų įplaukų dinamika 2013m. kaip ir ankstesniais metais, didžiausią į valstybės biudžetą surinktų akcizų dalį (53,7 proc.) sudarė akcizai už energinius produktus, atitinkamai akcizų už etilo alkoholį ir alkoholinius gėrimus pajamos sudarė 24,7 proc. visų akcizų pajamų, už apdorotą tabaką – 21,3 proc. Palyginti su 2012 m. tuo pačiu laikotarpiu, akcizų už energinius produktus ir apdorotą tabaką dalis iš visų akcizų pajamų padidėjo atitinkamai 0,7 ir 0,4 proc. punktais, akcizų už alkoholinius gėrimus dalis sumažėjo 1,1 proc. punktu.

  • Finansai Aprašymas
  • Microsoft Word 16 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (995 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gytis
  • Akcizai ES
    10 - 3 balsai (-ų)
Akcizai ES. (2015 m. Gruodžio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/akcizai-es.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 12:01
×