Akcizų mokestis kaip ir mokesčių sistemos dalis ir taikomo akcizų mokesčio palyginimas su pasirinktos ES valstybės analogišku mokesčiu


Įvadas. Darbo tikslas. Akcizas. Akcizo apskaičiavimo būdai. Akcizo mokesčio mokėtojai. Akcizo mokesčio objektas. Akcizo mokesčio tarifai. Pagrindinės lengvatos ir išimtys. Deklaravimas ir sumokėjimas. Akcizo įtaka valstybės kaupiamiesiems fondams. Lietuvos respublikos taikomo akcizo mokesčio palyginimas su Latvijos analogišku mokesčiu. Mokesčio objektai. Mokesčio subjektai, lengvatos. Išvados. Literatūra.


Akcizų mokestis kaip lr mokesčių sistemos dalis. lr taikomo akcizų mokesčio palyginimas su pasirinktos es valstybės analogišku mokesčiu savarankiškas darbas autorius ts-6gr. vadovas lekt. m. vaškas kaunas, 2017.

Įvadas, darbo tikslas akcizo reglamentavimas lietuvoje, akcizo apskaičiavimo būdai, objektas, lengvatos, lietuvos respublikos taikomo akcizo palyginimas su latvijos analogišku mokesčiu, išvados, literatūra ir kiti infomacijos šaltiniai.

Išnagrinėti akcizo mokestį kaip Lietuvos Respublikos mokesčių sistemos dalį; Palyginti Lietuvos Respublikos taikomo akcizo mokestį su Latvijos analogišku mokesčiu; Išnagrinėti akzico mokesčio subjektus, objektus, lengvatas, šaltinius. Pagrindinis šio darbo šaltinis – Lietuvos respublikos akcizų įstatymas.

Pagrindiniai mokesčiai, kurie sudaro didžiąją dalį visų valdžios biudžeto pajamų yra: pridėtinės vertės mokestis; gyventojų pajamų mokestis; akcizai; pelno mokestis.

Lietuvos respublikos taikomo akcizo mokesčio palyginimas su latvijos analogišku mokesčiu.

Lietuve ir Latvijoje taikomo akcizo mokesčio panašumams ir skirtumams apibrėžti bus analizuojami keli iš akcizo mokesčio subjektų – tabakas bei alkoholis.

Tiek Lietuvoje, tiek ir Latvijoje akcizo mokestis taikomas etilo alkoholiui bei alkoholiniams gėrimams, tabako gaminiams ir naftos produktams. Tačiau Latvijoje, skirtingai nei Lietuvoje, akcizo mokesčiu yra apmokestinama kava, nealkoholiniai gėrimai (saldintas vanduo), automobiliai ir motociklai.

Mokesčio subjektai: Abejose valstybėse akcizo mokesčio mokėtojai yra tie patys – tai akcizinių prekių sandėlių savininkai ar prekių siuntėjai bei akcizinių prekių importuotojai.

  • MS PowerPoint 131 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (777 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rimvydas
  • Akcizų mokestis kaip ir mokesčių sistemos dalis ir taikomo akcizų mokesčio palyginimas su pasirinktos ES valstybės analogišku mokesčiu
    10 - 2 balsai (-ų)
Akcizų mokestis kaip ir mokesčių sistemos dalis ir taikomo akcizų mokesčio palyginimas su pasirinktos ES valstybės analogišku mokesčiu. (2017 m. Gruodžio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/akcizu-mokestis-kaip-ir-mokesciu-sistemos-dalis-ir-taikomo-akcizu-mokescio-palyginimas-su-pasirinktos-es-valstybes-analogisku-mokesciu.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 28 d. 13:12
×
146 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo