Akis teorija


Akis teorija.

Akies obuolys 24 x 23 mm, svoris 7,5 g, tūris - 7 cm3. Obuolį sudaro skaidulinio, kraujagyslinio ir vidinio dangalų kapsulė bei branduolys (priekinės, užpakalinės akies kamerų skystis, lęšiukas, stiklakūnis. Tarp ragenos ir rainelės yra priekinė akies kamera. Už rainelės, prieš lęšiuką yra užpakalinė kamera. Abi kameras jungia vyzdys. Kamerose yra 2 – 3 ml skaidraus bespalvio akies skysčio. Skystis iš užpakalinės kameros nuteka į priekinę, o iš jos pro rainelės kampo tarpus į veninį odenos kanalą. Iš šio kanalo vandeninis skystis kartu su veniniu krauju nuteka į krumplynines venas. Taip akies kamerose palaikomas pastovus akispūdis. Vandeninis skystis maitina akies obuolio darinius, neturinčius kraujagyslių.

Akies skaidulinis dangalas sudarytas iš ragenos (11x11mm skersmens, plonas ( 0,5 – 1 mm), išgaubtos, apvalios plokštelės. Likusi dalis – odena. Skaidulinio dangalo dalys neturi kraujagyslių. Rageną visada vilgo ašarų sluoksnis, saugojantis nuo išdžiūvimo, nuo mikroorganizmų, dulkių.

Kraujagyslinis dangalas sudarytas iš rainelės, krumplyno ir gyslainės.

Rainelę sudaro jungiamojo audinio sijos, tarp kurių įsiterpę lygiųjų raumenų ląstelių pluoštai, pigmentinių ląstelių, nuo kurių priklauso akių spalva. Rainelė sutraukia ir plečia vyzdį.

  • Microsoft Word 4377 KB
  • 2015 m.
  • 7 puslapiai (829 žodžiai)
  • Modesta1996
  • Akis teorija
    10 - 10 balsai (-ų)
Akis teorija. (2015 m. Gegužės 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/akis-teorija.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 18:15
×