Akių judesio technologijų pritaikomumas saugumo užtikrinimui


Įvadas. Akių sekimo technologijų panaudojimo galimybės saugumui užtikrinti.   Melo atpažinimas. Žmogaus būsenos sekimas valdant tranporto priemonę. Skrydžių saugumas. „Caterpillar“ ir „Seeing Machines“ bendarbiavimas akių judesio technologijų srityje. „Opel“ akių judesių sekimo technologijos pritaikymas. Išvados. Literatūros ir šaltinių sąrašas.


Akių judesiai atsipindi žmogaus smegenų veiklą. Todėl galima sakyti, jog tam tikrose situacijose perpratus akių judėjimą galima daug pasakyti apie žmogaus mąstymą, jo emocinę būseną ir t.t. Esant kiekvienai emocijai akys reaguoja. Jos atspindi fizinės ar emcinės būklės pokyčius. Norint visa tai perprasti, būtina užfiksuoti, užrasyti ir kiekvieną akies judesį. Turint informaciją ją reikią apdoroti ir priiti tinkamus srendimus. Tai gali padaryti tik naujų technologijų veikimu pagrįsti prietaisai.

Šiuo metu daugybė mokslinių grupių konkuruoja kurdamos akių judesių sekimo prietaisus. Kiekvienas iš jų turi vis kitą tikslą. Vienas iš jų – visuomenes ir kiekvieno atskiro individo saugumo užtikrinimas. Šiama bus bus aptariama akių judesio technologijų plėtra būtent šiuo klausimu.

Teisėsauga apklausų metu dažnai girdi neteisingus, melagingus įtariamųjų parodymus. Tam, kad įsitikinti, jog žmogus meluoja, kartais reikalingas melo detektorius. Tačiau jį panaudoti yra ganėtinai sunku dėl įvairių žmogaus teisių gynimo aktų.

Alternatyva melo detektoriui galėtų tapti akių sekimo technologija. Tyrimai parodė, kad kai žmogus meluoja, jo vyzdžiai gali išsiplėsti arba rainelė pasidengti juodais taškeliais. Kūno kalbą yra sudėtinga nuslėpti, todėl pritaikius naująsias technologijas, remiantis akies judėjimo algoritmu, galima būtų nusatyti ar įtariamasis sako tiesą. Tai galėtų pagreitinti visą teisėsaugos aparatą ir išgelbėti daug žmonių gyvybių.

  • Transportas Referatas
  • Microsoft Word 304 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (919 žodžiai)
  • Universitetas
  • Andrius
  • Akių judesio technologijų pritaikomumas saugumo užtikrinimui
    10 - 8 balsai (-ų)
Akių judesio technologijų pritaikomumas saugumo užtikrinimui. (2016 m. Vasario 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/akiu-judesio-technologiju-pritaikomumas-saugumo-uztikrinimui.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 05:00
×