Aklaviečių valdymas Linux operacinėje sistemoje


Aklaviečių valdymas linux operacinėje sistemoje. Išsiaiškinti aklaviečių atsiradimą ir išmokti jas nustatyti. Išsiaiškinti ir išspręsti filosofų maitinimo uždavinį. Darbo eiga. Išvados.

Norint sukompiliuoti programą reikėjo paleisti nedit redaktorių, jis iškviečiamas all applications menu pasirinkus programming ® nedit programą, ir jame surinkti programos tekstą. Programa išsaugoma programa. C vardu. Išeities kodas programa. C kompilipenki filosofai (a, b, c, d, e) sėdi aplink apskritą stalą, ant kurio padėtas puodas su ryžiais, penkios lėkštės ir penki pagaliukai ryžiams įsidėti. Atėjus pietų laikui, kiekvienas filosofas stengiasi paimti šalia jo esančius du pagaliukus ir perkelti ryžius iš puodo į savo lėkštę. Vienu metu filosofas gali paimti tik vieną pagaliuką sau iš kairės arba iš dešinės pusės.

šios programos esmė išspręsti uždavinį kaip pamaitinti visus filosofus taip, kad jie kuo trumpiau būtų alkani ir kuo greič vadovaujantis tuo, kad filosofai valgo po 10 minučių. Užimto pagaliuko laukimas ir laisvo pagaliuko pakėlimo laikai yra sekundžių eilės. Tai filosofai pavalgė per 50 vidutinį filosofų alkio laiką patogu nustatyti iš jų būsenos (1 lentelė). Jis būtų lygus kiekvieno filosofo laukimo laikų sumai, kintamasis laukimas šioje programoje (1 priedas) prilygintas 1, tai reiškia, kad užimto pagaliuko laukimas ir laisvo paliuko pakėlimo laikai yra sekundžių eilės (pagaliuko perdavimas nuo vieno filosofo kitam užtrunka sekundę). Todėl ki vadovaujantis tuo, kad filosofai valgo po 10 minučių, o užimto pagaliuko laukimas ir laisvo pagaliuko pakėlimo laikai yra sekundžių eilės. Tai filosofai pavalgė per analogiškai kaip ir. punkte skaičiuojamas vidutinis filosofų alkio laikas. Kadangi valgo vienu metu du filosofai, tai sumažėja alio laikas. Vidutinį filosofų alkio laiką patogu nustatyti iš jų būsenos (2 lentelė). Jis būtų lygus kiekvieno filosofo laukimo laikų su. kintamajam pakelimas priskiremė vienetą. Programa pateko į aklavietę, kadangi kiekvienas iš filosofų paėmė po vieną pagaliuką iš dešinės pusės, ir niekas negali pradėti valgyti. kad progra atlikę šį laboratorinį darbą mes išnagrinėjome, kada ir kokiom aplinkybėm programa papuola į aklavietę. Išsiaiškinome būdus kaip išeiti iš aklaviečių, ir aklaviečių vengimo galimybės.

  • Microsoft Word 159 KB
  • 2012 m.
  • 6 puslapiai (679 žodžiai)
  • Universitetas
  • Flavijus
  • Aklaviečių valdymas Linux operacinėje sistemoje
    10 - 3 balsai (-ų)
Aklaviečių valdymas Linux operacinėje sistemoje. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/aklavieciu-valdymas-linux-operacineje-sistemoje.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 26 d. 01:12
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo