Akmens amžius


Akmens amzius mokslobaze.lt. Rasinys i akmens amziu. Gentis akmens amzius. Akmens amzius istorija. Akmens amzius vaikus. Akmens amzius rasinys. Akmens amzous. Apie akmens amziu treciokams. Akmens amzius aprasyt istorija. Akmens amzius.

Pirmieji zmones. Verslai ir visuomenės struktūra.

Pirmieji žmonės Europoje, Azijoje ir Amerikoje apsigyveno tundroje, į pietus nuo didžiųjų ledynų. Jie vertėsi rinkimu ir didžiųjų žvėrių medžiokle, jų kailius naudojo drabužiams. Įrankius gaminosi iš titnago. Didelis žings¬nis į priekį buvo lanko ir strėlių išradimas. Žvejojama buvo su kauliniais kabliukais ir žeberklais. Ugnį išmoko įžiebti daužydami titnagą į sieros grynuolį. Gyveno urvuose, o atvirose vietose statėsi palapines iš kailių. Pirmykščiams žmonėms nebūdingas sėslumas, jie klajojo iš vienos vie¬tos į kitą. Tarp lyčių buvo darbo pasidalijimas: vyrai medžiojo, o moterys rinko valgomus augalus ir gaudė smulkius žvėrelius. Manoma, kad seno¬vės žmonės gyveno šeimomis, kurias sudarė vyras, moteris ir jų vaikai. 5-6 šeimoms susijungus į giminę {15-30 žmonių) buvo lengviau susirasti maisto ir apsiginti nuo plėšrūnų. 10-20 {apie 200-500 žmonių) giminių sudarė gentį. Pirmykščio žmogaus gyvenimo trukmė gan trumpa - maž¬daug 20 metų. Buvo didelis vaikų mirtingumas.

  • Microsoft Word 474 KB
  • 2013 m.
  • 2 puslapiai (398 žodžiai)
  • Artis
  • Akmens amžius
    10 - 3 balsai (-ų)
Akmens amžius. (2013 m. Gegužės 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/akmens-amzius.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 11:03
×