Akrobatinis slidinėjimas


Kūno kultūros skaidrės. Akrobatinis slidinėjimas – laisvo stiliaus slidinėjimas (angl. Tikslas ir uždaviniai. Laisvo stiliaus slidinėjimo istorija. Akrobatinio slidinėjimo atlikimas. Tramplynai. Taškų skaičiavimas. Akrobatinis slidinėjimas 2014 m. žiemos olimpinėse žaidynėse. Mogulas. Mogulo istorija. Mogulo trasa. Mogulo technika. Mogulo varžybos. Balų skaičiavimas. Išvados. Akrobatinio slidinėjimo video. Literatūra.


Tikslas: išanalizuoti ir atskleisti akrobatinio slidinėjimo specifiką. Uždaviniai: 1. Paanalizuoti akrobatinio slidinėjimo sampratą. 2. Aptarti akrobatinio slidinėjimo istoriją. 3. Paaiškinti kuo skiriasi akrobatinis slidinėjimas nuo mogulo.

Yra du šuolių tipai: tiesūs šuoliai, kurie sujungia padėtis ir horizontalų sukimąsi, ir akrobatiniai šuoliai, kurie sujungia salto ir suktukus.

Tramplynus iš sniego padaro FIS įgalioti skulptoriai (paprastai akrobatiniai šuolininkai) naudodami specialius įrankius. Reikia daug patirties siekiant užtikrinti tinkamą išlenkimą ir optimalią sniego kokybę varžybų dieną.

Balus skiria septyni teisėjai. Penki iš jų vertina “orą” ( pakilimas, šuolio ilgumas ir aukštis), kuris vertas 2 balų, ir “formą”(kūno padėtis,atlikimas ir pasirodymo tikslumas), kuri verta 5 balų. Kiti teisėjai gali skirti iki 3 balų už nusileidimą (balai atimami už pusiausvyros netekimą,griuvimą ar žemės palietimą nugara). Balų suma padauginama iš sunkumo laipsnio ir gaunamas gautinis balas.

Akrobatinis slidinėjimas 2014 m. žiemos olimpinėse žaidynėse vyko Roza Chutor ekstremalių sporto šakų parke šalia Krasnaja Po lonios Rusijoje.

Mogulo trasa sudaryta iš daugybes gubrių(mažų kalnelių) , gubrių atstumas vienas tarp kito yra 3,5m. Taip pat trasoje yra pora tramplynų ,vadinami spyriais , kurie yra išsidėstę 50m. nuo šlaito viršaus ir apačios. Pačios trasos nuolydis yra statokas, svyruoja tarp 28 ir 32 laipsnių , o trasos ilgis apytiksliai yra 200-270 metrų ilgio.

 • Kūno kultūra Skaidrės
 • 2015 m.
 • Lietuvių
 • Jonas
 • 23 puslapiai (962 žodžiai)
 • Universitetas
 • Kūno kultūros skaidrės
 • MS PowerPoint 2939 KB
 • Akrobatinis slidinėjimas
  10 - 3 balsai (-ų)
Akrobatinis slidinėjimas. (2015 m. Spalio 19 d.). http://www.mokslobaze.lt/akrobatinis-slidinejimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 10:14