Aktualijos ES šalyse


Visuomenės sveikata. Visuomenės sveikata. Žemės ūkis. Prekyba.Ekonomika ir pinigų reikalai. Užimtumas ir socialiniai reikalai.

Piliečių sveikata ir sauga – vienas iš ES prioritetų. Pagal ES sveikatos politiką visiems suteikiama teisė gauti vienodą aukštų standartų sveikatos priežiūrą ir naudotis kokybiškomis sveikatos priežiūros paslaugomis. ES sveikatos politika siekiama: - užkirsti kelią ligoms, - skatinti sveikesnę gyvenseną, apsaugoti žmones nuo pavojų sveikatai, tokių kaip pandemija. Už sveikatos priežiūros paslaugų organizavimą ir teikimą atsako ES šalys, o ES sukuria papildomą jų darbo vertę telkdama šalis bendriems uždaviniams spręsti, pavyzdžiui, visuomenės senėjimo ir su juo susijusių sveikatos problemų.

Vaistai Kad bet kurie nauji vaistai patektų į ES rinką, jiems reikia leidimo. Kai vaistams suteikiamas leidimas ir jais pradedama prekiauti rinkoje, tų vaistų sauga visą laiką stebima. ES farmakologinio budrumo sistema padeda užtikrinti, kad būtų greitai imamasi veiksmų, pavyzdžiui, laikinai ar visam laikui atimamas rinkodaros leidimas, jei vaistas sukelia kokią nors nepriimtiną neigiamą reakciją. Londone įsikūrusi Europos vaistų agentūra (EMA) koordinuoja vaistų kokybės, saugos ir veiksmingumo mokslinį vertinimą.

Visuomenės sveikatos politika užtikrinama kosmetikos prekių sauga.

ES kokybės ženklu pažymėtas tikras Parmezano sūris.

Europoje keičiantis aplinkybėms, ilgainiui kito ir ES žemės ūkio prioritetai. Šiuo metu daugiausia dėmesio skiriama: tam, kad ūkininkai būtų pajėgūs tiekti Europos vartotojams pakankamai saugaus ir kokybiško maisto, kurti didesne įvairove pasižyminčią kaimo ekonomiką ir kuo geriau rūpintis aplinka bei savo gyvuliais; tam, kad vartotojai gautų pakankamai informacijos apie perkamą maistą.

  • MS PowerPoint 1512 KB
  • 2016 m.
  • 17 puslapių (1069 žodžiai)
  • Universitetas
  • Karolina
  • Aktualijos ES šalyse
    10 - 3 balsai (-ų)
Aktualijos ES šalyse. (2013 m. Lapkričio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/aktualijos-es-salyse.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 10:37
×