Aktyvaus laisvalaikio paslaugų perspektyvos Lietuvoje: Vandens turizmas


Ekonomikos kursinis darbas. Įvadas. Laisvalaikio paslaugų teoriniai aspektai. Laisvalaikio sampratos kaita istorijoje. Laisvalaikio praleidimo formos ir funkcijos. Vandens turizmas Lietuvoje. Metodinė dalis. Tyrimo metodika. Duomenų analizės metodai. Tyrimo etapai. Vandens turizmo vartotojų anketinės apklausos tyrimo rezultatų analizė. Vandens turizmo perspektyvos Lietuvoje. Tendencijų įvertinimas. Perspektyvų numatymas. Išvados ir siūlymai. Literatūra.


Gyvenimo tempui greitėjant laisvalaikis užima labai svarbią dalį žmonių gyvenime. Jo reikšmė ir vystymasis yra svarbus tiek individams, tiek šeimoms ir bendruomenei plačiąja prasme. Kiekvienas asmuo turi teisę praleisti laisvalaikį pagal savo norus, poreikius ir galimybes. Kas yra laisvalaikis ir kokia jo reikšmė žmonėms dabar yra svarbiau nei praeityje. Tačiau žmonės skirtingai jį suvokia ir apibūdina, vieniems tai laisvas laikas nuo darbo, kitiems laikas, kai gali daryti tai ką nori arba savęs išreiškimas. Tai įrodo, kad yra sunku apibrėžti laisvalaikį ir jo formas. Viena iš jo formų yra vandens turizmas.

Temos aktualumas. Vandens turizmas yra sparčiai auganti ir besivystanti sritis Europoje. Poilsis gamtoje klesti: suteikiamas įvairių paslaugų spektras ir garantuojamos užimtumo galimybės viešajame, privačiame ir nevyriausybiniame sektoriuose. Plačiąja prasme laisvalaikis - socialinio gyvenimo, veiklos sritis, infrastruktūros dalis, pramogos.

Tyrimo tikslas: Ištirti aktyvaus laisvalaikio – vandens turizmo sektoriaus situaciją Lietuvoje.

Uždaviniai:

1.Ištirti teorinius laisvalaikio aspektus.

2.Išnagrinėti aktyvaus laisvalaikio sampratą ir rūšis.

3.Socialinio tyrimo metu išanalizuoti aktyvaus laisvalaikio dalį – vandens turizmą.

Tyrimo metodai: mokslinės literatūros analizė, anketinė apklausa, aprašomoji statistika.

Teorinėje darbo dalyje supažindinama su laisvalaikio samprata, jo formomis ir aprašomas vandens turizmas. Metodinėje dalyje stengiamasi pagrįsti tyrimo metodiką, išreikšti aiškų tikslą ir iškelti uždavinius. Taip pat parinkti ir paaiškinti tyrimo instrumentą. Tada aprašyta tyrimo analizė bei prognozės. Ir galiausiai pateikiamos išvados.

 • Ekonomika Kursiniai darbai
 • 2015 m.
 • Lietuvių
 • Gražina
 • 26 puslapiai (5251 žodis)
 • Universitetas
 • Ekonomikos kursiniai darbai
 • Microsoft Word 335 KB
 • Aktyvaus laisvalaikio paslaugų perspektyvos Lietuvoje: Vandens turizmas
  10 - 6 balsai (-ų)
Aktyvaus laisvalaikio paslaugų perspektyvos Lietuvoje: Vandens turizmas. (2015 m. Gruodžio 03 d.). http://www.mokslobaze.lt/aktyvaus-laisvalaikio-paslaugu-perspektyvos-lietuvoje-vandens-turizmas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 12:21