Aktyvų ir pasyvų valdymo strategijų analizė


Aktyvų ir pasyvų valdymo strategijų analizė. Šiauliai. Plečiantis bankų veiklos sritims. Aktyvų ir pasyvų valdymas. Svarbiausias aktyvų ir. Aktyvų ir pasyvų valdymo strategijos. Nulinio skirtumo. Šaltinis Lileikienė, A. , Martinkienė, J. (2004). Komercinių bankų aktyvų ir pasyvų valdymo strategijos. Nenumatyti rinkos palūkanų normų pokyčiai gali ženkliai paveikti banko pelningumą ir kapitalo rinkos vertę. Rizikos įtaka aktyvų ir pasyvų valdymo strategijai. AB „Šiaulių banko“ aktyvų ir pasyvų valdymo strategijos vertinimas toliau atliekamas naudojant spragos metodą. Aktyvų ir pasyvų valdymo strategija AB „Šiaulių banke“. Rodikliai. Laiko ribos jautrumui. AB "Šiaulių bankas" spragos metodo rezultatai 2009 m. (tūkst. Lt). AB "Šiaulių bankas" spragos metodo skaičiavimo duomenys 2010 m. (tūkst. Lt). AB "Šiaulių bankas" spragos metodo rezultatai 2010 m. (tūkst. Lt). AB "Šiaulių bankas" spragos metodo skaičiavimo duomenys 2011 m. (tūkst. Lt). AB "Šiaulių bankas" spragos metodo rezultatai 2011 m. (tūkst. Lt). Apibendrinimas. Apibendrinant AB „Šiaulių banko“ 2009 – 2011 m.


Plečiantis bankų veiklos sritims, augantis naujų bankinių paslaugų poreikis ir didėjanti konkurencija verčia bankus nuolat peržiūrėti savo aktyvų ir pasyvų valdymo politiką ir jos tendencijas. Aktyvų ir pasyvų valdymo strategijos atsiradimas – tai tarsi priemonė, kurią bankas gali valdyti, realizuodamas tokius veiksnius kaip likvidumas ir pelningumas.

Svarbiausias aktyvų ir pasyvų valdymo uždavinys - palūkanų pajamų valdymas nepažeidžiant banko priimtino likvidumo ir saugumo lygio. Valdant aktyvus ir pasyvus siekiama koordinuoti bankų aktyvų ir pasyvų veiklą didinant akcinio kapitalo rinkos vertę. Aktyvų ir pasyvų straipsniai, kurių palūkanų pajamos ar sąnaudos keičiasi, kintant rinkos palūkanų normai per tam tikrą laiko tarpą, yra laikomi jautriais palūkanų normos pokyčiams. Aktyvų ir pasyvų straipsniai, kurių palūkanų pajamos ar išlaidos nesikeičia, kintant rinkos palūkanų normai per tą patį ataskaitinį laiko periodą, yra laikomi nejautriais palūkanų normos pokyčiams.

Nulinio skirtumo - lyginamasis svoris bendrų aktyvų su fiksuota palūkanų norma lygus pasyvų lyginamajam svoriui su fiksuota palūkanų norma. Skirtumas tarp aktyvų ir pasyvų su kintančia palūkanų norma lygus nuliui, taikoma siekiant minimizuoti procentinę riziką. Teigiamo skirtumo – aktyvų su kintančia palūkanų norma apimtis bendroje aktyvų dalyje yra didesnė nei įsipareigojimų su kintančia palūkanų norma bendruose pasyvuose, taikoma laukiant palūkanų normos kilimo. Neigiamo skirtumo - aktyvų su kintančia palūkanų norma apimtis bendroje aktyvų dalyje yra mažesnė nei įsipareigojimų su kintančia palūkanų norma bendruose pasyvuose, taikoma tikintis didelių palūkanų normos svyravimų ir jos kritimo.

  • Bankininkystė Skaidrės
  • MS PowerPoint 493 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (663 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ren
  • Aktyvų ir pasyvų valdymo strategijų analizė
    10 - 9 balsai (-ų)
Aktyvų ir pasyvų valdymo strategijų analizė. (2016 m. Kovo 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/aktyvu-ir-pasyvu-valdymo-strategiju-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 22:58
×