Aktyvus senėjimas Lietuvoje paskatos ir kliūtys


Aktyvus senėjimas Lietuvoje paskatos ir kliūtys. Temos aktualumas. Tikslas ir uždaviniai. Senatvė. Sveikas senėjimas. Aktyvus senėjimas. 2012 – aktyvaus senėjimo metai. Fizinio aktyvumo vaidmuo senatvėje. Aktyvaus senėjimo galimybės. Aktyvaus senėjimo kliūtys. Tyrimas. Interviu duomenų aprašymas. Išvados. Apibendrinimas. Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos himnas. Literatūra.

Neigiamas požiūris į senatvę Savęs nurašymo problema Sveikata Pensijos Socialinio aprūpinimo sistema Valdžios pozicija Specialistų trūkumas.

Kokybinis tyrimas - interviu, siekiant išsiaiškinti, kas skatina pagyvenusiame amžiuje neužsidaryti buityje, o dalyvauti visuomeniniame gyvenime, būti fiziškai aktyviam, ar tam turi įtakos gyvenimo būdas jaunystėje bei vidutiniame amžiuje? Atsitiktinės tikslinės atrankos būdu buvo apklausiamos dvi pagyvenusios moterys, pensininkės, Širvintų sveikuolių klubo “Žvalumas” narės, aktyviai dalyvaujančios klubo renginiuose bei kitoje veikloje.

Buvo pateikti kontroliniai klausimai, kad išsiaiškinti asmeninius duomenis, koks gyvenimo būdas buvo iki pensijos, kas paskatino aktyviai įsijungti į sveikuolių klubo veikla, kaip jų gyvenimo kokybę įtakoja toks gyvenimo būdas, ką dar norėtų pakeisti savo gyvenime (aktyvumo link), kaip vertina valstybės politiką aktyvaus senėjimo kontekste?

Moterų amžius: (1)65 m. ir (2)68 m. (1)-ištekėjusi, gyvena nuosavame name su vyru, antrame aukšte gyvena dukros šeima, turi du anūkus (13 ir 17 metų). Sūnus užsienyje. Prieš 7 metus neteko darbo ir niekur neįsidarbino, vyras iki šiol dirba. Išsilavinimas aukštasis, jaunystėje sportavo. Rimtesnių sveikatos problemų neturi. Labai mėgsta teatrą, daug skaito, mezga. Mėgsta keliones, poilsį prie jūros, pagal finansines galimybes keliavo visą laiką, net su mažais vaikais. Labai džiaugiasi, kad yra aktyvių bendraminčių, visą laiką lanko klubo organizuojamus renginius, kelis kartus per savaitę sportuoja (bodiflex, pilates).

  • MS PowerPoint 88 KB
  • 2016 m.
  • 19 puslapių (1617 žodžiai)
  • Universitetas
  • Svajonė
  • Aktyvus senėjimas Lietuvoje paskatos ir kliūtys
    10 - 8 balsai (-ų)
Aktyvus senėjimas Lietuvoje paskatos ir kliūtys. (2014 m. Gruodžio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/aktyvus-senejimas-lietuvoje-paskatos-ir-kliutys.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 19 d. 18:20
×