Akumuliatoriai ir baterijos


Įvadas. Akumoliatorių baterijų rušys. Švino rūgštiniai (Pb). Daugkartinio naudojamo. Atviro tipo akumoliatorius. HD klasės akumoliatoriai. Exide maxxima. Literatūra ir kiti šaltiniai.

Pirmasis automobilis buvo išrastas XVIII a., kai arklio traukiamam vežimui buvo pritaikytas vidaus degimo variklis. Nuo to laiko žmonės tobulino automobilius, kad jie būtų patvaresni, komfortiškesnis, greitesnis, saugesnis ir pan. Tobulėjantiems automobiliams reikėjo ne tik daugiau mechaninės energijos, kuris užtikrintų greitą susisiekimą, bet ir pareikalavo elektros energijos, be kurios dabar neapsieina nei vienas šiuolaikinis automobilis. Elektros energija užtikrino patogesnį ir saugesnį važiavimą: paprastesnis automobilio užvedimas, šviesos, įspėjamieji signalai ir t.t.

Atviro tipo akumoliatorius išsiskiria tuo, kad į juos nėra galimybės pripilti skysčio ir pamatuoti elektrolito tankį. Kad užtikrintų ilgaamžiškumą viso jo eksploatavimo metu į jį gamintojai pripila daugiau elektrolito. Taip užtikrinamas akumoliatoriaus ilgaamžiškumas nuo 3 iki 5 metų. Šio tipo akumuliatoriai uždengiami specialiu dangčiu su „labirintiniais“ kanalais. Toks dangtis atlieka keleta funkcijų tokių kaip atvesinti ir kondensuoti garuojantį vandenį, kad jis grižtų i akumuliatoriaus bateriją, neleidžia elektrolitui išsilieti iš akumuliatoriaus, užkerta kelią liepsnai patekti i akumuliatoriaus vidų, įvykus dujų deguonies ir vandenilio sprogimui, neleidžia išsilieti aktyviajai masei, nukritusiai nuo plokštelių.

  • Microsoft Word 611 KB
  • 2016 m.
  • 7 puslapiai (998 žodžiai)
  • Kolegija
  • Erikas
  • Akumuliatoriai ir baterijos
    10 - 3 balsai (-ų)
Akumuliatoriai ir baterijos. (2014 m. Vasario 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/akumuliatoriai-ir-baterijos.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 07:09
×