Akušerija ginekologija kineziterapija


Akušerija. ginekologija ir kineziterapija. Dažniausios nėštumo patologijos. Dvyniai , augantys iš vieno apvaisinto kiaušinėlio- mozigotiniai Dvyniai. Daugiavaisis nėštumas. Daugiavaisio nėštumo atveju yra didesnė šių komplikacijų rizika Persileidimo. Dėl gimdos pertempimo, esant daugiavaisiam nėštumui. Dvynių transfuzijos sindromas. Oligohidramnionas. Vaisiaus vandenų kiekis, mažesnis negu turėtų būti tam tikru nėštumo laikotarpiu. Polihidramnionas. Vaisiaus vandenų kiekis. Nėščiųjų specifinės ligos. Nėščiųjų seilėtekis- nėštumo nulemta būklė. Nėščiųjų vėmimas- tai su jokia kita priežastimi nesusijęs pykinimas ir vėmimas nėštumo metu. Nėščiųjų hipertenzija, preklampsija ir eklampsija yra nėštumo sukeltos ligos. Sunkiai preklampsijai būdingas ne tik stipriai padidėjęs arterinis kraujospūdis ir ženkli proteinurija. Nėščiųjų hipertenzija gydoma ambulatoriškai. HELLP sindromui būdinga staiga atsiradęs ir stiprėjantis dešiniosios pašonės skausmas. Dažniausios nėščiosios priežastysyra DIK sindromas. Kraujavimas nėštumo laikotarpiu. Kraujavimas nėštumo laikotarpiu, gimdant ir pogimdymo. Kraujavimas antrąją nėštumo pusę placentos pirmeiga. Kraujavimas pogimdyminiu laikotarpiu placentos prisitvirtinimo anomalijos (priaugimas. Netekus iki. Moters bendrosios ligos ir nėštumas. Širdies ligos. Normalaus nėštumo metu kinta širdies funkcijos ir hemodinamik. Kraujagyslių ligos (nėščiųjų veninės kraujotakos ypatybės). Kvėpavimos organų ligos Odontologinės. Antibiotikų skyrimas nėščiosioms.


Dvyniai , augantys iš vieno apvaisinto kiaušinėlio- mozigotiniai Dvyniai, augantys iš dviejų kiaušinėlių- heterozigotiniai.

Dėl gimdos pertempimo, esant daugiavaisiam nėštumui, dažniau pasitaiko kraujavimas placentiniu ar ankstyvuoju laikotarpiu po gimdymo, todėl būtina jam iš anksto pasirengti; Moterims po DN dažnai būna vėlyvojo pogimdyvinio laikotarpio komplikacijų( vėlyvasis kraujavimas, gimdos uždegimas) Dėl įvairių priežaščių moterims daug dažnesnė pogimdyvinė depresija, joms dažniau reikalinga priežiūra ir gydymas.

Vaisiaus vandenų kiekis didesnis kaip 2000 ml Komplikacijos: Priešlaikinis vaisiaus vandenų nutekėjimas Priešlaikinis gimdymas Placentos atšoka Virkštelės iškritimas Pogimdyvinis kraujavimas.

Nėščiųjų seilėtekis- nėštumo nulemta būklė, pasireiškianti gausius seilėtekiu, dažnai kartu su vėmimu. Per parą nėščioji gali netekti vieno l ir daugiau seilių.

Nėščiųjų vėmimas- tai su jokia kita priežastimi nesusijęs pykinimas ir vėmimas nėštumo metu, pasitaikantis nuo 50- 90%, visų nėštumo atvejų. Jei pykinimas ir vėmimas užsitėsia, reikia pagalvoti, kad tai gali būti ir kitų priežaščių, t.y. neurologiniu, psichikos sutrikimų, preeklampsijos, riebalinės kepenų hapatozės, gimdos miomos nekrozės, diabeto ir kt. organizmo ligų pasekmė. Nėščiųjų vėmimas- skiriamas į lengvą, vidutinio sunkumo, ir sunkų. NV tiesiogiai susijęs su nėštumo komplikacijosmis: dažnesni savaiminiai persileidimai, sulėtėjęs vaisiaus augimas, raidos anomalijos. Svarbu diagnozuoti ir racionaliai gydyti ligą. Lengvas vėmimas gydomas ambulatoriškai, vidutinio ir sunkus- kompleksiškai stacionare (infuzinė terapija vitaminais ypač B6. Laiku pradėjus gydymą, liga rečiau recidyvuoja, išvengiama nėštumo nutraukimų, pagal medicinines indikacijas, mažiau nėštumo komplikacijų.

  • Biologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 2386 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 22 puslapiai (840 žodžiai)
  • Ievukauu
  • Akušerija ginekologija kineziterapija
    10 - 4 balsai (-ų)
Akušerija ginekologija kineziterapija. (2016 m. Vasario 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/akuserija-ginekologija-kineziterapija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 06:56
×