Akušerinės slaugos praktika Klaipėdos universitetinėje ligoninėje


(vardas, pavardė) Praktikos vieta. (priimančios organizacijos pavadinimas) Praktikos data. Papildomos pastabos ir komentarai. Galutinis praktikos vertinimas balais (vidurkis).


Surenka akušerinę anamnezę ir sudaro individualų akušerinės pagalbos bei priežiūros planą, atsižvelgiant į nėštumo bei gimdymo rizikas.

Identifikuoja grėsmingas būkles vaisiui, nėščiajai ir gimdyvei. Teikia pagalbą pagal kompetenciją.

Sudaro gimdyvės slaugos planą po normalaus gimdymo ir cezario pjūvio operacijos. Paaiškina natūralaus maitinimo svarbą motinos ir vaiko sveikatai. Identifikuoja pogimdyminio periodo patologiją.

Sudaro sveiko naujagimio priežiūros planą. Apibrėžia naujagimių tikrinimo ir profilaktikos principus, maitinimo krūtimi svarbą.

Bendrauja ir bendradarbiauja su nėščiosiomis, gimdyvėmis ir jų šeimos nariais bei sveikatos priežiūros specialistais siekiant užtikrinti vaiko ir motinos sveikatą

Akušerinės slaugos praktiką atlikau Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, akušerijos – ginekologijos departamente. Akušerijos ginekologijos departamento vyriausioji slaugos administratorė studentams sudarė grafikus. Per penkias savaites turėjome aplankyti penkis skyrius. Man teko pabūti šituose skyriuose: Ambulatorijos, priėmimo, reanimacijos ir intensyviosios terapijos, neišnešiotų naujagimių, pogimdyvinis skyriuose.

Paskirtos praktikos tikslai ir uždaviniai buvo aiškūs. Pagrindinis praktikos tikslas - pritaikyti akušerijos slaugos žinias ir praktinius įgūdžius realioje situacijoje. Iškelti uždaviniai buvo taip pat aiškūs. Tad džiaugiuosi, kad pasiekiau tikslą ir puikiai pavyko susidoroti su iškeltais uždaviniais.

Prieš ateinant į naujus skyrius vis kilo įvairiausių minčių. Nežinojau kaip man seksis. Ar slaugytojos - akušerės atitinkamai priims į savo kolektyvą.  Todėl atėjusi į skyrių stengiausi rodyti savo iniciatyva.  Džiaugiausi, kad nuo pat pirmos darbo dienos akušerės - slaugytojos maloniai elgėsi, teiravosi ką šioje praktikoje galime atlikti. BPS  noriai ir su paraginimu leido atlikti įvairias procedūras. Labai džiaugiausi, kai akušerė davė gražią pastabą. Akušerė pasakė, jog džiaugiasi, kad tokia šauni praktikantė pasitaikė, kad nebijau imu ir darau, kad galimą patikėti man atlikti darbus, o kad su kitom praktikantėmis sunkiau, jos tiesiog laukia, žiūri ir stovi kampuose, bijo. Tad šie žodžiai mane dar labiau motyvavo padėti ir dar daugiau išmokti naujų žinių.

  • Microsoft Word 43 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1604 žodžiai)
  • Kolegija
  • Deimante
  • Akušerinės slaugos praktika Klaipėdos universitetinėje ligoninėje
    10 - 1 balsai (-ų)
Akušerinės slaugos praktika Klaipėdos universitetinėje ligoninėje. (2019 m. Birželio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/akuserines-slaugos-praktika-klaipedos-universitetineje-ligonineje.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 24 d. 18:35
×