Alaus cheminės sudėties tyrimas


Įvadas. Darbo tikslas. Darbo uždaviniai. Alaus cheminė sudėtis. Alaus sudetamosios dalys. Angliavandeniai. Baltymai. Mineralinės medžiagos. Vitaminai. Pavyzdžių paėmimas. Kokybės vertinimas. Išleisti Lietuvos standartai. LST 15722004 LST 15722004 Alus. Etilo alkoholio koncentracijos, tikrojo ir pradinio ekstrakto nustatymas. LST 19692015 Alaus ir kiti fermentuoti gėrimai. Įprastiniai analizės metodai. LST 1983-12005 Alus. Anglies dioksido kiekio nustatymas. Titrimetrinis metodas. LST 1983-22005 Alus. Anglies dioksido kiekio nustatymas. Slėgio matavimo metodas. LST 19902007 Alus. Rūgštingumo nustatymas. Mineralinių medžiagų kiekio nustatymas aluje. Etilo alkoholio ir tikrojo ekstrakto kiekio aluje nustatymas. Alaus rūgštingumo nustatymas. Alaus spalvos nustatymas. Etilo alkoholio stiprumo nustatymas. Išvados. Literatūros sąrašas.

Krakmolas ir miežiai. Krakmolas miežiuose gali sudaryti nuo 50% iki 60%. Krakmolas grūde kaupiasi grūdelių pavidalu. Krakmolo grūdelis sudarytas iš amilozės ir amilopektino, taip pat 5% sudaro lipidai ir 0,5% baltymai. Amilozė ir amilopektinas sudarytas iš gliukozės likučių. Krakmolas netirpus šaltame vandenyje, tačiau karštame sudaro kleisterį.Alaus virimo metu visas krakmolas turi būti suskaidomas iki cukrų ir dekstrinų (krakmolo hidrolizės būdu)..

Baltymai – Baltymai miežiuose. Miežiuose baltymų kiekis gali svyruoti 8-16% ribose. Tačiau į alų jų patenka trigubai mažiau. Visgi baltymai gali labai smarkiai paveikti alaus kokybę. Baltymai gali įtakoti alaus drumstą. Baltymų kiekis alaus gamybai skirtuose miežiuose neturi viršyti 11,5% sausųjų medžiagų kiekio. Miežių krakmolingumas atvirkščiai proporcingas baltymingumui ir tiesiogiai proporcingas ekstraktingumui. Baltymų nusodinimas šildant: Baltymas + CH3COOH → kaitinant tirpalas koaguliavo, nes esant silpnai rūgščiai aplinkai bei šildomai aplinkai baltymas koaguliuoja greičiau.

Mineralinės medžiagos –alaus sudėtyje yra šių mineralinių medžiagų: natrio, magnio, fosforo, kalio, kalcio, geležies ir jodo. Mineralinės medžiagos aluje tai pat sudaro didelį vaidmenį, kadangi visos mineralinės medžiagos randamos vandenyje, kuris yra pagrindinė alaus sudedamoji dalis. Alaus kokybė priklauso nuo kiek ir kokių mineralinių medžiagų yra vandenyje.

Iš kiekvienos alaus partijos kokybei nustatyti imama: į butelius išpilstyto alaus-4 butelius iš kiekvienos partijos; jei alus statinėse ir partija ne didesnė, pavyzdžiai imami iš kas 2,3,4 ir t.t. statinės, tačiau ne mažiau kaip iš 5 statinių. Iš statinių alaus tyrimui imamas proporcingai statinių dydžiui į švarius 0,5l talpos butelius. Pripylus alaus, jie užkemšami švariais kamštmedžio, gumos as porceliano kamščiais. Angliarūgštės nustatymui pavyzdžiai imami iš vienos statinės į specialią kolbą.

Prie paimtų alaus pavydžių turi būti kortelė, kurioje įrašyti visi duomenys apie tą alaus partiją ir pavyzdžių paėmimą. Paimti pavyzdžiai tiriami tą pačią arba, blogiausiu atveju, rytojaus dieną. Iki rytojaus alaus pavyzdžiai turi būti laikomi ne aukštesnės kaip 5 temperatūros patalpoje.

Alus priimamas partijomis. Partiją sudaro vieno pavadinimo, tą pačią dieną ir į vieno tipo tarą išpilstytas alus, kuriam išduotas vienas kokybės pažymėjimas.Kokybei vertinti rodikliai suskirstyti į 5 grupes: I grupė- vizualiai nustatomi rodikliai. II ir III- fiziniai ir cheminiai rodikliai, IV-skonis ir aromata, V-išpilstymo pilnumas. Jiems nustatyti atsitiktiniu būdu atrenkamas skirtingas pavyzdžių skaičius. Pavyzdžiui, alaus skaidrumui bei priemašoms ir taros apiforminimui įvertinti atrenkama 20 butelių, o I,III ir IV grupės rodikliams- po 5, o V grupės- 10 butelių, jei partiją sudaro 501-1200 vienetų. Kai alaus didelėse talpose( statinėse, cisternose), alaus pavyzdžiai imami specialiomis priemonėmis, o II ir III grupės rodikliams tirti sudaromas vidutinis bandinys.

  • Chemija Referatas
  • Microsoft Word 51 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2583 žodžiai)
  • Modesta
  • Alaus cheminės sudėties tyrimas
    10 - 9 balsai (-ų)
Alaus cheminės sudėties tyrimas. (2015 m. Gruodžio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/alaus-chemines-sudeties-tyrimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 01:03
×