Albanijos turizmo ištekliai


Įvadas. Literatūros apžvalga. Albanijos šalies bendra informacija. Ekonimė padėtis. Politinė padėtis. Socialinė padėtis. Geografinė padėtis. Klimatas. Gamta. Gamtiniai ir turistiniai ištekliai. Lankytini objektai. Albanijos turizmo vystymosi kryptys ir tendencijos. Išvados. Naudotas literatūros sąrašas. Priedai.

Darbo aktualumas – Šis darbas aktualus tuo, nes nėra daug informacijos apie bendrą Albanijos šalies padėtį, turizmo ir gamtinius išteklius, lankomiausias vietas.

Darbo objektas – Albanijos turizmo ištekliai.

Darbo tikslas – įvertinti Albanijos turizmo išteklius.

Darbo uždaviniai:

Atskleisti šalies bendrą informaciją.

Išanalizuoti Albanijos ekonominę, socialinę, politinę, geografinę padėtį.

Nustatyti Albanijos gamtinius ir turistinius išteklius.

Numatyti Albanijos turizmo vystymosi kryptis ir tendencijas.

Darbo metodas – literatūros šaltinių analizė.

Albanijoje dideli hidroenergetiniai ištekliai, vanduo naudojamas laukams drėkinti. Šalyje randama naftos ir nikelio.

Viena iš turizmo vystymosi krypčių yra pakrančių turizmas. Albanijos tikslas yra iš naujo integruoti požiūrį į tvarų pakrantės zonos sukūrimą pietinėje pakrantėje. Kita vystymosi kryptis yra kultūrinis turizmas. Tikslas bus skatinti gamtos ir kultūros paveldo, kultūrinio turizmo plėtros ir ekoturizmo kaip naujų augimo galimybių pagrindu, svarbą. Albanija turi didelį potencialą turizmo plėtrai. Daugelis kultūros ir gamtos išteklių turi labai aukštą kokybę ir pritraukia didelį turistų apsilankymų skaičių. Kadangi pakrančių turizmas vis labiau praranda savo svarbą ir populiarumą, dėl to šalis akcentuotis ir į ekoturizmą ir nuotykių turizmą.

1. Albanija, tai šalis, esanti Europos žemyno pietrytinėje dalyje ir turinti apie tris su puse milijono gyventojų. Albanijos ribojasi su Juodkalnija ir Kosovu šiaurinėje, Makedonija rytinėje ir Graikija pietrytinėje dalyje. Šalis turi 362 kilometrus pajūrio su dvejomis jūromis: Adrijos ir Jonijos, už kurių dar viena didelė kaimynė – Italija. Šalies sostinė yra Tirana, valstybinė kalba – albanų ir valiuta – lekas.

  • Microsoft Word 350 KB
  • 2015 m.
  • 11 puslapių (1555 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rita
  • Albanijos turizmo ištekliai
    10 - 10 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Albanijos turizmo ištekliai. (2015 m. Kovo 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/albanijos-turizmo-istekliai.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 06 d. 13:47
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo