Alberas Kamiu Maras knyga skaidrės


ALBERAS KAMIU 1913-1960 Prancūzų filosofas, rašytojas, dramaturgas. Vienas svarbiausių modernių mąstytojų. Gimė ir augo Alžyre, Pracūzijos kolonijoje. Romanas "Maras" (1947). Maras - tai ypač pavojinga ir mirtina žmonėms liga. Siužetas. Dalis Romano siužetas. Dalis Uždaromas miestas - žmonės lieka atskirti nuo išorinio pasaulio. Dalis Rugpjūčio mėnuo, maras „Paėmė viršų”. Dalis „Rugsėjį ir spalį maras laikė prispaudęs miestą“ Rijė tegali tik „Surasti. Dalis Maras traukiasi staiga ir nenumatytai. Taigi galima.

V dalis Maras traukiasi staiga ir nenumatytai, kaip ir buvo atėjęs. Daktarui Rijė ir žmonėms grįžta džiaugsmas, dingsta nuovargis. Buvo atidaryti miesto vartai. Švenčiama pergalė prieš marą. Maras dingo, tačiau tai nebuvo „galutinės pergalės kronika“, Rijė žino, „kad maro bacila niekada nežūsta“.

Taigi, galima sakyti, knyga „Maras“ visiems sudaro įvaizdį apie baisią epidemiją ir ligos pasekmes miestui : pirmieji infekuotieji, daktaro paveikslas ir jo asmeninė tragedija, naujos hierarchijos formavimasis, pavieniai epidemijos atvejai, virstantys visų reikalu, visuotinė panika, palaipsniui pereinanti į abejingumą ir susitaikymą su neišvengiama padėtimi ir neviltimi, valstybinių institucijų (ne)veikimas, diskusijos apie meilės galios praradimą ir, pagaliau, apie pačią žmogaus egzistenciją, prasmę, paskirtį, kuri geriausiai atsiskleidžia ribinėse situacijose.

  • MS PowerPoint 910 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (451 žodžiai)
  • Mokykla
  • Samanta
  • Alberas Kamiu Maras knyga skaidrės
    10 - 5 balsai (-ų)
Alberas Kamiu Maras knyga skaidrės. (2015 m. Spalio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/alberas-kamiu-maras-knyga-skaidres.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 03 d. 01:16
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo