Alberas Kamiu skaidrės


Lietuvių skaidrės. Parašė. Romanas „Maras“. Pagrindinė mintis, temos filosofinė prasmė, idėjos.   Įvaizdžiai, simboliai jų reikšmė romane. Veikėjai, filosofinės autoriaus mintys ir vertybės. Veikėjai. Maras pasitraukė?. Citatos.


Aptarsime: Alberą Kamiu ir jo romaną „Maras“ Filosofinę prasmę ,pagrindines temas, mintį Idėjas ir vertybes Pagrindinius įvaizdžius Kokias vertybes įžvelgiame veikėjų poelgiuose, darbuose plintant epidemijai. Citatas.

Gimė 1913m. lapkričio 7d. 1923m. mokėsi komunalinėje mokykloje. Laimėjo vietą į licėjų. 1934m. buvo įstojęs į komunistų partiją 1936 m. gavo Alžyro universiteto filosofo diplomą. 1938m. emigravo iš Alžyro ir persikėlė į Prancūziją. 1957 m. už kūrybą gavo Nobelio premiją. Buvo du kartus vedęs 1960 m. sausio 4 d. žuvo autoavarijoje.

Jūra neišsenkančios (неисчерпаемый) gyvenimo jėgos , amžinybės ir būties nežinomybės bei paslaptingumo metafora. Miesto įvaizdis- žmogiškosios tvarkos ir esaties metafora. Miesto užesys- reiškia išlaisvintas nevaldomas ir pavojingas prigimties jėgas. Maro bacila- nenugalima, nes glūdi pačioje žmogaus, trokštančio savo valią primesti kitiems. Maras-blogis tūnantis žmogaus viduje ir pasireiškiantis smurtu, prievarta,žiaurumu.

Daktaras Bernaras Rijė –pagrindinis romano veikėjas. Romane matome jo pastangas apsaugoti nuo mirties kuo daugiau žmonių. Žmogaus didybė- ne išvengti ar nematyti absurdo, bet jam priešintis. Tokią filosofinę idėją įkūnija Rijė paveikslas.Taip pat galima įžvelgti tokias vertybes , kaip: darbštumą, atsidavimą. Žurnalistas Raimonas Ramberas įprasmina humanizmo idėją. Paryžiuje jo laukia mylima moteris, ramybė ir laimė . Todėl jis nori ištrūkti iš miesto, kuris atrodo svetimas. Rijė supranta Ramberą: laimė – pagrindinis žmogaus poreikis.Tačiau po vidinės kovos su savimi Ramberas pagaliau stoja į viešuosius darbus, kad išgelbėtų nuo maro bent sveikuosius. Kitaip jaustų gėdą vienas būti laimingas.

  • Lietuvių kalba Skaidrės
  • 2013 m.
  • Tatiana
  • 18 puslapių (907 žodžiai)
  • Lietuvių skaidrės
  • MS PowerPoint 1407 KB
  • Alberas Kamiu skaidrės
    10 - 3 balsai (-ų)
Alberas Kamiu skaidrės. (2013 m. Lapkričio 20 d.). http://www.mokslobaze.lt/alberas-kamiu-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 01:31