Alberas Kamiu Svetimas skaidrės


Alberas Kamiu „Svetimas“. Biografijos detalės. Kūrybos bruožai. A. Kamiu kūrybą sudaro trys etapai. Rašytojo kūriniai. Kas įtakojo A. Kamiu kūrybą rašant romaną „Svetimas“. „Svetimas“. Informacijos šaltiniai.

Pirmasis vadinamas absurdu – tai jaunystės metais – prieš karą ir karo metu – parašyti kūriniai (į šį laikotarpį įeina romanas „Svetimas“). Antrasis etapas vadinamas maištu. Trečiasis etapas – tai paskutinieji A. Kamiu kūriniai. Rašytojas nespėjo įvardyti šio laikotarpio, nes žuvo autokatastrofoje, tačiau A. Kamiu tyrinėtojas S. Velikovskis siūlo jį vadinti „tremtimi“.

Kas įtakojo A. Kamiu kūrybą rašant romaną „Svetimas“.

Absurdiško gyvenimo pojūtį sustiprino karas ir svetimumo jausmas Paryžiuje, į kurį rašytojas atvyko, nes buvo priverstas palikti Alžyrą, kai valdžiai neįtikęs jo laikraštis „Alžyro respublika“ buvo uždarytas ir jis neteko darbo. Paryžiuje 1940 m. rašytojas baigė savo romaną „Svetimas“.

Knyga parašyta beveik dienoraščio stiliumi. Pirmojoje dalyje pagrindinis veikėjas Merso pasakoja apie kasdienį savo, biuro tarnautojo gyvenimą Alžyro mieste nuo tos akimirkos, kai sužino apie motinos mirtį, iki žmogžudystės (18 dienų) Antrojoje dalyje – sėdėdamas kalėjime Merso atsiveria keistam pasaulio abejingumui. Nebegyvena vien dabarties akimirkų impulsais: jis vis labiau leidžiasi į prisiminimus.

Knygoje „Svetimas“ Alberas Kamiu sukuria išskirtinio, į viską kiek kitaip žiūrinčio, žmogaus paveikslą. Tai – istorija, pasakojanti apie Merso, jauną vyrą iš Alžyro, kuris savo mąstymu ir jausmais buvo kitoks negu didžioji visuma. Vis dėlto tai yra keistas romanas, o jo keistumo įspūdį kuria ne tik susvetimėjęs pasakotojas Merso, bet ir keisti šalutiniai veikėjai, kurie paryškina absurdiškos kasdienybės temą.

  • MS PowerPoint 708 KB
  • 2016 m.
  • 15 puslapių (705 žodžiai)
  • Mokykla
  • Goda
  • Alberas Kamiu Svetimas skaidrės
    10 - 5 balsai (-ų)
Alberas Kamiu Svetimas skaidrės. (2014 m. Kovo 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/alberas-kamiu-svetimas-skaidres.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 24 d. 18:24
×
30 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo