Albero Kamiu biografija ir kūryba skaidrės


Alberas kamiu biografija. Skaidres apie rasytojus. Alberas kamiu kurybos bruozai. Alberas kamiu kūryba. Alberas kamiu skaidres. Kamiu svetimas skaidrės. A kamiu biografija. Albertas kamiu biografija. Alberas kamiu ppt. Skaidres apie kamiu.

Biografija. Kūrybos bruožai. Absurdas. Maištas. Žymiausi kūriniai.

Albert camus (alberas kamiu)– prancūzų-alžyriečių kilmės filosofas ir rašytojas, egzistencializmo atstovas. Laikomas vienu žymiausių xx a. Prancūzų rašytojų.

Gimė darbininkų šeimoje mondovio kaime, alžyre. Tėvas žuvo mūšyje prie marnos. Motina buvo dalinai kurčia ir buvo priversta sunkiai dirbti, kad išlaikytų du sūnus, seną mamą ir sergantį dėdę.

Septyniolikos metų a. Kamiu susirgo džiova, kuri sunkiai, bet laikinai buvo apgydyta.

Dirbo alžyro teatro aktoriumi, laikraščio “alžyro respublika” reporteriu, kur kritikavo pernelyg griežtą prancūzų valdžios elgesį su alžyro kolonijos gyventojais.

A. Kamiu kūryboje labai svarbią vietą užima gamta (ypač jūra, alžyras). Rašytojas, paprašius paminėti keletą pirmų pasitaikiusių žodžių, vienas iš jų buvo – jūra. Jam labai svarbi jungtis su gamta, tuo jis priartėja prie senosios graikiškosios tradicijos. Pats autorius savo kūrybą dalijo į du didžiuosius ciklus. “tu niekada nebūsi laimingas, ieškodamas, iš ko susideda džiaugsmas. Tu negyvensi, jei ieškosi gyvenimo prasmės”. Alberas kamiu.

  • MS PowerPoint 1780 KB
  • 2012 m.
  • 13 puslapių
  • Mokykla
  • Donatas
  • Albero Kamiu biografija ir kūryba skaidrės
    10 - 1 balsai (-ų)
Albero Kamiu biografija ir kūryba skaidrės. (2012 m. Kovo 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/albero-kamiu-biografija-ir-kuryba-skaidres.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 08 d. 23:58
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo