Albero Kamiu biografija ir kūryba


Alberas Kamiu „Svetimas“. Alberas Kamiu – prancūzų filosofas ir rašytojas, ateistinio egzistencializmo atstovas. Biografijos detalės. Gimė 1913 m. lapkričio 7 d. darbininkų šeimoje Mondovio kaime. Kūrybos bruožai. A. Kamiu savo kūryboje žmogaus gyvenimą traktuoja kaip absurdą. A. Kamiu atkreipia dėmesį į visuomenės normų ir įstatymų primetimą žmogui. A. Kamiu kūrybą sudaro trys etapai. Pirmasis vadinamas absurdu. Rašytojo kūriniai. Apybraižų rinkiniai "Išvirkščioji ir geroji pusė" (1939). Kas įtakojo A. Kamiu kūrybą rašant romaną „Svetimas“. Absurdiško gyvenimo pojūtį sustiprino karas ir svetimumo jausmas Paryžiuje. Knyga parašyta beveik dienoraščio stiliumi. Knygoje „Svetimas“ Alberas Kamiu sukuria išskirtinio. Merso nesigilina į. Merso yra laisvas nuo visuomenės sukurtų taisyklių. Toks ir buvo sukurtas šios knygos herojus.

Pirmasis vadinamas absurdu – tai jaunystės metais – prieš karą ir karo metu – parašyti kūriniai (į šį laikotarpį įeina romanas „Svetimas“). Antrasis etapas vadinamas maištu. Trečiasis etapas – tai paskutinieji A. Kamiu kūriniai. Rašytojas nespėjo įvardyti šio laikotarpio, nes žuvo autokatastrofoje, tačiau A. Kamiu tyrinėtojas S. Velikovskis siūlo jį vadinti „tremtimi“.

Kas įtakojo A. Kamiu kūrybą rašant romaną „Svetimas“.

Merso nesigilina į savo gyvenimą, nebando filosofuot ar ieškoti savo pašaukimo. Jis tiesiog rūko, geidžia, valgo, eina į darbą, daro tai, kas jam malonu, arba tai, kas yra būtina jo išgyvenimui, bet nei vienam iš savo veiksmų nesuteikia daug prasmės. Dažnai net sprendimai, kurie kitam būtų didžiausi gyvenimo įvykiai, įnešantys naujų vėjų, jam nėra reikšmingi.

Merso yra laisvas nuo visuomenės sukurtų taisyklių, elgiasi taip, kaip jam yra priimtina, kaip jis jaučiasi geriausiai. Stebint jo elgesį, būtų galima teigti, jog jis yra išsivadavęs nuo žmogiškųjų emocijų ir jausmų, tokių kaip gėda, liūdesys ar poreikis priklausyti kam nors. Emocijas Merso pakeičia fiziniais jutimais.

Toks ir buvo sukurtas šios knygos herojus, dėl nieko nesijaudinantis, be kilnių ir gilių jausmų, aiškiai suprantantis, kad viskas vis vien pasibaigs, dėl to nesivarginantis dėti per daug pastangų į savo veiksmus. Jo abejingumas emocijoms ir išoriniam pasauliui - du dalykai, atskiriantys jį nuo kitų žmonių, kurie vengia jį suprasti ir galiausiai nuteisia jį mirčiai.

  • MS PowerPoint 706 KB
  • 2016 m.
  • 14 puslapių (683 žodžiai)
  • Mokykla
  • Gabriele
  • Albero Kamiu biografija ir kūryba
    10 - 6 balsai (-ų)
Albero Kamiu biografija ir kūryba. (2014 m. Gruodžio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/albero-kamiu-biografija-ir-kuryba.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 09 d. 23:07
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo