Albero Kamiu gyvenimas ir kūrybos bruožai


Albert Camus. Mėgo teatrą ir. 1934 m. Camus vedė Simone Hié, bet ši santuoka iširo dėl abipusės neištikimybės. 1940 m. Camus vedė Francine Faure, pianistę ir matematikę, kuri 1945 m. Alberas Camus palaidotas Lurmareno kapinėse, Vokliūze, Prancūzijoje.

Alberas Kamiu - filosofas ir rašytojas, teatro režisierius, žurnalistas, visuomenės veikėjas, egzistencializmo atstovas. Laikomas vienu žymiausių XX a. prancūzų rašytojų. Gimė 1913 m. lapkričio 7 dieną.

Gimė 1913 m. lapkričio 7 dieną Mondovio kaime, Alžyre. Camus buvo antras patyrusio karininko Lucyen Auguste Camus ir gamyklos darbuotojos Catherine Marie Cardona vaikas.

Kai Alberui buvo mažiau nei metai jo tėvas buvo pašauktas į karinę tarnybą ir 1914 spalio 11d. mirė nuo šrapnelio (sviedinio) Marnos mūšyje. Motina buvo dalinai kurčia.

1957 m. gavo Nobelio literaturinę premiją ir tapo antru jauniausiu Nobelio premijos laureatu istorijoje.

Catherine Camus apie Alberą: jis buvo labai gražus vyras ir nuostabus tėvas. Jis niekada mūsų nebausdavo, jei padarydavome kažką negerai. Jis visada paklausdavo kodėl mes tai padarėme ir ką mes galvojome. Mum, vaikam, tai buvo sudėtinga suvokti. Pliaukštelėjimas būtų buvę daug paprasčiau, tačiau tai nebuvo jo kelias. Su manimi liko jo meilė gyvenimui ir meilė kitiems žmonėms.

Prezidentas Nikolia Sarkozi norėjo perkelti rašytojo palaikus į švenčiausią laidojimo vietą Prancūzijoje, Panteone, tačiau laureato sūnus nemanė, kad jo tėvas norėtų tokios garbės.

  • Lietuvių kalba Skaidrės
  • MS PowerPoint 1737 KB
  • 2016 m.
  • 24 puslapiai (574 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Samanta
  • Albero Kamiu gyvenimas ir kūrybos bruožai
    10 - 2 balsai (-ų)
Albero Kamiu gyvenimas ir kūrybos bruožai. (2014 m. Lapkričio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/albero-kamiu-gyvenimas-ir-kurybos-bruozai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 17:08
×