Alberto Kamiu filosofinis požiūris


Albero kamiu požiūris į ironiją. Kamiu paziuros. Filosofinis kamiu požiūris "svetimas". Jis visa gyvenima pries savo nora ieskojo. Kaligula camiu. Kuo patrauklus kamiu zmogus rasinys. Kamiu egzistencine filosofija. Camiu isvados.

Alberto Kamiu biografija. Jis visa gyvenimą prieš savo norą ieškojo ir reikalavo atsakymų, kuriuos žinojo tik Dievas. Aš nesu filosofas. Aš nepakankamai tikiu protu, kad tikėčiau sistema. Man tik rūpi sužinoti, kad elgiamasi netikint nei Dievą, nei protą. Filosofinės Alberto Kamiu pažiūros. Išvados. Literatūra.

A. Kamu egzistencinė filosofija tapo itin populiari ne filosofine savo problemaika, o dėl paviršutiniškojos interpretacijos. Egzistencinę nebūtį imta aiškinti kaip kasdienius darbus ir rūpesčius, o būtimi – pilko kasdieniškumo neigimą. Laisvė buvo suprantama kaip subjektyvių minčių reiškimo laisvė, o visas gyvenimas – absurdas ir t.t. Filosofas tai pateikia pačiu efktyviausiu būdu – ypač patrauklia, turtinga kalba perteikiamu meniniu vaizdu.

Kamiu savitumas – jis teigia protingo mąstymo aiškumą, perduotą mums visos europinės tradicijos – nuo Platono iki Huserlio – kurioje protas lyginamas su matymu, tiesa – šviesa, melas – tamsa, dieviškumas – šviesos šaltiniu ar pačia šviesa. Ta metafizika įgauna tai racionalistinį pobūdį, tai mistinį, tačiau visada pripažįsta žmogaus proto ryšį su protinga (ar superprotinga) kosmine šviesa. Kamiu regėjimo aiškumą teturi baigtinė (laikina) būtybę, įmesta į svetimą jai pasaulį. Jau todėl, kad Kamiu virš visko iškėlė tą proto šviesą, prasmės paieškas, o ne tamsiąsias žmogaus prigimties puses, jis tolimas nuo kraštutinių europinio nihilizmo formų.

  • Filosofija Namų darbas
  • Microsoft Word 23 KB
  • 2013 m.
  • 6 puslapiai (1383 žodžiai)
  • Kolegija
  • Inga
  • Alberto Kamiu filosofinis požiūris
    10 - 5 balsai (-ų)
Alberto Kamiu filosofinis požiūris. (2013 m. Rugpjūčio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/alberto-kamiu-filosofinis-poziuris.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 22:49
×