Alberto Vijūko Kojelavičiaus krikščioniškas požiūris į Lietuvos istoriją


Albertas Vijūkas- Kojelavičius- Lietuvos istorikas, vienuolis jėzuitas, teologas, filosofas. Gimė 1609m. Romainiuose, prie Kauno. Mirė 1677m. Varšuvoje.
Rašydamas pirmą susistemintą Lietuvos istoriją, Albertas Vijūkas – Kojelavičius nebūtų patikėjęs, kad apie jo veikalą vėlesniuose amžiuose bus taip plačiai diskutuojama. Simonas Daukantas taip atsiliepė apie šįą knygą: „Albertas Vijūkas- Kojelavičius, gimimo lietuvis nuo Kauno, jezavitas, garsus moksle savo amžiuje, pagailęs savo giminės užmirštos ir apleistos, surašė lotyniškai jos darbus. Daug geresnis yra už Strijkauskį. Aiškumas žodžių negali būti geresnis nė kokiame rašte, taip jog skaitytojas, perbėgdamas darbusm pirm kelių šimtų metų buvusius, tarias šalia jų bestovįs. Vienok jo istorija yra trumpa ir daug dar trūksta, užvis toje daly, kurioj aprašo darbus pagonių lietuvių, žemaičių, bet jaunam lietuviui ar žemaičiui, norinčiam išmokti lotyniškai, nebreikia geresnės knygos“. Toks Daukanto ir panašus daugelio kitų vėlesnės kartos istorikų įvertinimas Kojelavičiaus knygai, jam būtų buvęs tikrai malonus.
Šiame referate pasistengsiu pažiūrėti į tai koks buvo Kojelavičiaus požiūris į Lietuvos istoriją, kaip jis vertino įvairius istorinius įvykius per uolaus krikščionio kataliko prizmę.
  • Istorija Referatas
  • Microsoft Word 13 KB
  • 2013 m.
  • 9 puslapiai (1777 žodžiai)
  • Algis
  • Alberto Vijūko Kojelavičiaus krikščioniškas požiūris į Lietuvos istoriją
    10 - 3 balsai (-ų)
Alberto Vijūko Kojelavičiaus krikščioniškas požiūris į Lietuvos istoriją. (2013 m. Sausio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/alberto-vijuko-kojelaviciaus-krikscioniskas-poziuris-i-lietuvos-istorija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 22:32
×