Aleksandras Makedonietis projektas


Aleksandras Makedonietis. Biografija Asmenybė A. Makedonietis užima Mažąją Aziją. Biografija. Aleksandras Makedonietis, kitaip Aleksandras Didysis. Asmenybė. Aleksandras Makedonietis buvo drąsus ir karingas. Mažosios Azijos, Sirijos ir Egipto užėmimas. 334 m. Persijos užkariavimas. 331 m. pr. Kr. Gaugamelos mūšyje sutriuškino persų kariuomenę. Žygis į Vidurinę Aziją. 330 m. Žygis į Indiją. 327 m. pr. Kr. A. Makedonietis pasiekė Pandžabą. Mirtis. 323 m. pr. Kr. gegužės pabaigoje Aleksandras Makedonietis ruošėsi žygiui į Arabiją. Imperijos skilimas. Po Aleksandro Makedoniečio mirties Makedonų kariai ėmė tarpusavyje kovoti.


Biografija Asmenybė A. Makedonietis užima Mažąją Aziją, Siriją ir Egiptą Persijos užkariavimas Žygis į Vidurio Aziją Žygis į Indiją A. Makedoniečio mirtis Imperijos skilimas.

Aleksandras Makedonietis, kitaip Aleksandras Didysis, yra garsiausias senojo pasaulio užkariautojas. Jis gimė 356 m. pr. Kr. Makedonijos sostinėje Peroje, mirė 323 m. pr. Kr., Babilone. Kai A. Makedoniečiui buvo dvidešimt metų, mirė jo tėvas karalius Pilypas II. Jaunasis sosto paveldėtojas jau turėjo pakankamai karinės patirties. A. Makedoniečio mokytojas buvo filosofas Aristotelis.

Aleksandras Makedonietis buvo drąsus ir karingas, ypač pasižymėjo kaip talentingas karvedys. A. Makedonietis užkariavo daug valstybių. Didžiąją dalį teritorijų užėmė ne tik puikia karo strategija, bet ir taikydamas įvairius psichologinius metodus. Po jo mirties neatsirado kito tokio stipraus valdovo, todėl Persijos Imperija pradėjo skilti.

  • MS PowerPoint 2425 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (381 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kipras
  • Aleksandras Makedonietis projektas
    9 - 1 balsai (-ų)
Aleksandras Makedonietis projektas. (2017 m. Gegužės 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/aleksandras-makedonietis-projektas.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 12 d. 06:30
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo