Aleksandras Makedonietis referatas


Aleksandras Makedonietis referatas.


Į Aleksandrą bus pažvelgta nuo mažens, kaip formavosi jo požiūris ir mintys iki imperijos suėmimo į tvirtas rankas po nukariavimų. Po Aleksandro mirties prasidėjo kita epocha, negu buvusi prieš jį iki tol. Ne kiekvienam žmogui lemta, ypač tokiam jaunam, valdyti tokias valdas, tai unikalus atvejis, reikalaujantis gilesnio nagrinėjimo.

Šis mano darbas skirtas išanalizuoti, kaip tokiai jaunai asmenybei, kaip Aleksandras, pavyko savo karalystę paversti imperija, o pačiam tapti ne tik imperatoriumi, bet ir garbinamu kaip dievu. Pažvelgti į jo vaikystę ir iš jos surasti nulėmusių bruožų, kurie suformavo šio karvedžio charakterį. Surasti tas auksines gijas, kurios Aleksandrui taip greitai padėjo nukariauti persų imperiją. Pažvelgti į Aleksandro kariuomenę, kurioje galbūt ir slypėjo pagrindinė pergalių paslaptis. Palyginti, kaip būtų atrodžiusi armija su Aleksandru ir be jo, kokios tada būtų buvę pergalės ir kas nugalėtojai? Tačiau negalima sakyti, jog jis nešė tik šviesos spindulius nukariautoms tautoms. Aleksandro asmenybėje slypėjo ir demonai, sėjantys baimę, kaustantį neveiksmingumą ir mirtį. Tad kas buvo Aleksandras, išlaisvintojas iš persų jungo, skleidžiantis helenizmą ar bejausmis užkariautojas?

Sėkminga Aleksandro svetimų tautų užkariavimo idėja neatsirado per vieną dieną. Šią idėją jau nuo pat vaikystės Aleksandras audė. Tačiau norint toliau nagrinėti šios asmenybės užkariavimo metodus bei esmę, ieškodami sėkmės formulės, būtina pažvelgti į Aleksandro vaikystę. Jau joje galima įžvelgti pirmuosius siekius ir tikslus į pasaulio viešpatavimą aukščiausiu lygiu. Norą ir pastangas būti aukščiau visų pasaulio žmonių. Būdamas Makedonijos sosto įpėdiniu ir išmintingo tėvo, Pilypo II bei garbėtroškos motinos Olimpiados sūnumi, paveldėjęs iš jų stiprius charakterių bruožus, Aleksandras pasinėrė į pasaulio pažinimą.

Bręsdamas ir ruošdamasis gyvenimui, žmogus susiduria su auklėjimo ir mokymo metodais. Karalių vaikams teikiamas ypač didelis dėmesys, kaip potencialiems įpėdiniams. Šiuo atveju Aleksandrui buvo parinktas Aristotelis, vienas išmintingiausių to laikmečio filosofų, kuris stipriai paveikė jaunojo įpėdinio mąstyseną bei pasaulėžiūrą. Nors jau nuo pat mažens Aleksandras buvo stipri asmenybė, siekdamas maksimalizmo, tačiau dar reikėjo jį apkaustyti dvasinės stiprybės šarvais. Aristotelio darbas ir buvo stiprinti ne fizinę, o dvasinę būseną. Tad, kaip pasikeitė Aleksandras kaip asmenybė, iš ko buvo mokinama ir koks požiūris susiformavo į pasaulį ir žmones, po kelerių metų praleistų su filosofu?

Aristotelis visų pirmą stengėsi supažindinti su senovės literatūra, tai Homero poemomis, senovinėmis sakmėmis bei mitinių protėvių žygdarbiais, tokių kaip Heraklis. Aleksandras buvo ypač šiais dalykais susidomėjęs.

  • Istorija Referatas
  • Microsoft Word 24 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2612 žodžiai)
  • Universitetas
  • Arminas
  • Aleksandras Makedonietis referatas
    10 - 8 balsai (-ų)
Aleksandras Makedonietis referatas. (2016 m. Gegužės 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/aleksandras-makedonietis-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 15:51
×