Aleksandro didžiojo žygis į rytus


Aleksandro Didžiojo žygis į Rytus asmenybė, santykai su tėvu, karo su Rytais motyvacija, 3 pagrindiniai mūšiai su persais, Indijos užkariavimai, kariuomenės sugrįžimas iš Indijos, Aleksandro nunuodijimas, jo istorinė reikšmė. Aleksandro žygis į rytus (motyvacija).

Grįžęs namo Aleksandras perorganizavo savo kavaleriją , ketindamas tęsti užkariavimus. Yra žinoma, kad jis ketino pulti Arabiją , dar kartą atakuoti Indiją ar užkariauti Romą , Kartaginą. Kokie jo planai bebūtu susirgęs karštlige Aleksandras po 10d. mirė. Aleksandras mirė 33m. ir per 11m. trukusius užkariavimus jis nepatyrė nei vieno pralaimėjimo. Jis buvo intelektualas, mokytas Aristotelio bei branginęs Homero poeziją. Aleksandro užkariavimai buvo labai reikšmingi suartinant Graikijos ir Artimųjų Rytų civilizacijas ir praturtinant abi kultūras. Po Aleksandro žygių Graikijos kultūra greitai paplito į Iraną , Mesopotamiją , Siriją , Egiptą. Helenizmo amžiuje (tuoj po Aleksandro karjeros) rytiečių idėjos – ypač religinės paplito graikų pasaulyje. Kariaudamas Aleksandras įkūrė daugiau kaip 20 naujų miestų. Garsiausias buvo Aleksandrija Egipte, kuris greitai tapo vienu svarbiausių pasaulio miestų ir reikšmingu mokslo bei kultūros centru.

  • Microsoft Word 8 KB
  • 2013 m.
  • 1 puslapis (827 žodžiai)
  • Elena
  • Aleksandro didžiojo žygis į rytus
    10 - 4 balsai (-ų)
Aleksandro didžiojo žygis į rytus. (2013 m. Lapkričio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/aleksandro-didziojo-zygis-i-rytus.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 06:01
×