Alerginės reakcijos ir stresas


Alerginės reakcijos ir stresas. Streso mažinimo strategijos , kai padidėja alergijos simptomai.


Psichologijos žodyne ši sąvoka apibrėžiama taip: „Stresas – žmogaus būsena, kylanti dėl įvairių ekstremalių poveikių, t.y. stresorių (streso būseną sukeliantys veiksniai).”

Alergija – tai ypač stiprus žmogaus organizmo apsauginės sistemos atsakas į iš aplinkos patekusias, paprastai žmogui nekenksmingas, medžiagas.

Per didelis psichologinis stresas ir alerginis sutrikimas klinikinėje praktikoje buvo siejami per šimtmečius. Ilgą laiką daugelis alerginių būklių buvo laikomi psichosomatiniais sutrikimais, kurie pablogina paciento, turinčio aukštą psichosocialinį stresą, rezultatus. Pavyzdžiui, astma daugelyje ankstyvųjų medicininių tekstų paprastai buvo minima kaip „astmos nervosa“, remiantis įsitikinimu, kad daugeliui vaikų tai atsirado dėl virsmo reakcijos, gyvenant su histrionine motina. Ankstyvieji atopinio dermatito aprašymai vartojo terminą „neurodermatitas“ dėl įsitikinimo, kad niežėjimo ir įbrėžimų ciklas, dėl kurio atsiranda bėrimas, visų pirma susijęs su „nervais“ ir emocijomis. Taigi nenuostabu, kad alergija, viena iš labiausiai paplitusių visų žmonių ligų kategorijos, ir psichologinis stresas yra susiję.

Stresas yra kūno reakcija į situacijas, kurios trukdo išlaikyti normalią gyvenimo pusiausvyrą. Beveik visos organizmo sistemos – virškinimo, širdies ir kraujagyslių, imuninė ir nervų sistema – reaguoja į stresą. Kai esame streso būsenoje, mūsų kūnas išskiria hormonus ir kitas chemines medžiagas, viena iš jų – histaminas, galingas chemikalas, kuris sukelia alergijos simptomus. Iš tikrųjų pats stresas nesukelia alergijos. Patirtas stresas padidina histamino kiekį kraujyje, tokiu būdu yra pabloginama alerginė reakcija.

  • Microsoft Word 20 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (963 žodžiai)
  • Universitetas
  • Viktorija
  • Alerginės reakcijos ir stresas
    10 - 3 balsai (-ų)
Alerginės reakcijos ir stresas. (2020 m. Kovo 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/alergines-reakcijos-ir-stresas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 12 d. 07:28
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo