Alfonsas Nyka-Niliūnas- savičiausias dabarties poetas


Balta drobule idealybe. Alfonsas nyka niliūnas projektas. Nika nyliunas skaidres.

Alfonsas Nyka-Niliūnas- savičiausias dabarties poetas. A. Nyka-Niliūnas gimė 1920 m. Nemeikščių kaime (Utenos raj. ). Kauno ir Vilniaus universitetuose studijavo romanistiką ir filosofiją. Naudota literatūra.

A. Nyka-niliūnas gimė 1920 m. Nemeikščių kaime (utenos raj. ). Pirmasis rinkinys praradimo simfonijos išėjo 1946 m. Vakarų vokietijoje. Kiti pagrindiniai niliūno rinkiniai: 0rfėjaus medis balandžio vigilija , vyno stebuklas . Poeto rinkinių pavadinimai susieti su muzika (simfonijos), su mitologija (orifėjus), su biblija (vyno stebuklas). Su kiekvienu nauju išleistu rinkiniu, eilėraščiai gilėja ir randama vis daugiau prasmių. Ankstyvojoje jo lyrikoje eilėraščio subjektas visa širdimi ilgisi idealybės, todėl visus savo išgyvenimus perkelia į sapnų arba pasakų pasaulį.

Nyka-niliūnas tėvynės praradimo jausmą išreiškia sudėtingu praradimo simfonijos motyvu. Niliūno poetinė pasaulėjauta neapsiriboja vien tik tikrove ar gimtąja žeme, kaip kitų išeivių poetų, nors kalbama apie jos praradimą. Bet prarasdamas žemę, niliūno poezijos žmogus praranda ir dar kai ką daugiau. Nyka-niliūnas kuria tokią poetinę tikrovę, kurios lyg ir nėra, bet kuri yra taip trokštama, įsivaizduojama laimės šalis. Pačiame pirmajame a. Nykos-niliūno rinkinyje atsiranda stebuklingos šalies- eldorado įvaizdis. Vkokie budingi šio eilėraščio ir tuo pačiu visos a. Nykos-niliūno kūrybos bruožai? Pirmasis akcentas- nuostabus, nerandamas pasaulis- tai pasaulis savy, bet kartu tai pasaulis, kuris turi savo erdvę, laiką, daiktus. Niliūno žmogus tame pasaulyje jaučia vienybę ir santarvę su daiktais ir su gamta.

A. Nyka-niliūnas sukūrė naują poetinį santykį su tikrove. Neigiamo poliaus, Nebūties trauka, stipriai jaučiama visoje jo poezijoje.

  • Microsoft Word 108 KB
  • 2010 m.
  • 2 puslapiai (433 žodžiai)
  • Mokykla
  • Daiva
  • Alfonsas Nyka-Niliūnas- savičiausias dabarties poetas
    10 - 3 balsai (-ų)
Alfonsas Nyka-Niliūnas- savičiausias dabarties poetas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/alfonsas-nyka-niliunas-saviciausias-dabarties-poetas.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 25 d. 21:37
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo