Algebros konspektas


Aritmetine šaknis ir jos savybės. Kvadratiniu dvizenkliu saknies taisykle. Atstumo nuo tiesės radimas. Algebra saknis. Du dvizenkliai skaiciai dalijasi is 11. Aritmetine progresija skaidres. Algebra aritmetiniu kvadratiniu saknu daugybos taisykles. Algebra aritmetiniu saknu daugyba. Aritmetinio geometrinio harmoninio vidurkių uždaviniai. Aritmetine saknis.

Dalumo požymiai. Sumos dalumo teorema. Sandaugos dalumo teorema. Natūralusis skaičius dalijasi iš. Apytiksliai skaičiavimai. Apytikslio skaičiavimo formulės. Trukmenos. Proporcijos. Vidurkiai. Aritmetiniu vidurkiu. Harmoniniu vidurkiu. Geometriniu vidurkiu. Kvadratiniu vidurkiu. Teigiamojo sveikojo skaičiaus standartinė išraiška. Realiojo skaičiaus modulis ir jo savybės. Modulių savybės. Atstumo tarp koordinačių tiesės taškų radimo formulė. Laipsniai. Aritmetinė šaknis ir jos savybės. Aritmetinių šaknų savybės. Logaritmai. Logaritmų savybės. Trumposios daugybos formulės. Kvadratinis trinaris. Kvadratinės lygtys. Bikvadratinės lygtys. Determinantas. Kramerio taisyklės. Aritmetinė progresija. Geometrinė progresija.

Sumos dalumo teorema. Jeigu kiekvienas dėmuo dalijasi iš to paties skaičiaus, tai ir suma dalijasi iš to paties skaičiaus.

Sandaugos dalumo teorema. Jeigu bent vienas sandau[4], kai iš dalijasi dviženklis skaičius, sudarytas iš paskutiniųjų dviejų skaičių skaitmen[11], kai skaitmenų, esančių nelyginėse vietose, suma arba lygi sumai skaitmenų, esančių lyginėse vietose, arba skiriasi nuo jos skaičiumi, kuris dalijasi iš.

Pavyzdžiui, skaičius 103785 dalijasi iš 11, nes skaitmenų, užimančių nelygines vietas, suma 1+3+8=12 lygi sumai skaitmenų, užimančių lygines vietas 0+7+5=12; skaičius 8172538 dalijas iš 11, nes sumos 8+7+5+8=28 ir 1+2+3=6 skiriasi viena nuo [25], kai du paskutiniai jo skaitmenys yra nuliai arba sudaro skaičių, kuris dalijasi iš 25, Sakykime, a ir b – bet kokie teigiamieji realieji skaičiai. Šių skaičių aritmetiniu vidurkiu vadinamas skaičius , geometriniu vidurkiu – skaičius , harmoniniu vidurkiu – skaičius , o kva. A) jei a1 ir b 1, tai logab0, b) jei a1, o b<1, tai logab<0, c) jei a<1, o b1, tai logab <0, d) jei a<11)     kai d0, tai kvadratinė lygtis turi dvi skirtingas šaknis, x1 ir x2, kurios skaičiuojamos remiantis jei koeficientas b yra lyginis skaičius, B=2k, tai kvadratinės lygties šaknis patogu skaičiuoti pagal formulęvieto teoremai atvirkštinė teorema. Jeigu skaičiai m ir n yra tokie, kad m+bikvadratinė lygtis ax4+bx2+c=0, a ¹ keitinio x2=y pagalba suvedama į kvadr

  • Microsoft Word 63 KB
  • 2012 m.
  • 8 puslapiai (995 žodžiai)
  • Algebros konspektas
    10 - 2 balsai (-ų)
Algebros konspektas. (2011 m. Rugsėjo 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/algebros-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Gegužės 25 d. 20:07
×