Algimanto Mackaus biografija ir kūryba


Algimantas Mackus. 1932 – 1964. (Algimantas Pagėgis). Biografija. „Šviesos“ sambūrio pirmininkas, vėliau „Santara-Šviesa“ valdybos narys, nuo 1958 m. Kūryba. Šis rinkinys jau pakeliui į neornamentuotą kalbą. Taigi kas yra toji neornamentuota kalba? Rinkiniams „Neornamentuotos kalbos generacija ir augintiniai“ (1962 m. Dievas ir mirtis – dvi pagrindinės Mackaus poezijos temos. Eilėraščiai. iš rinkinio „Jo yra žemė” 1959 m. Sala ir paukštis. Algimantas Mackus savo kūryboje išreiškia gyvenimo beprasmybę. Palyginimas, kaip strėlė, rodo netikėtumą. Nepakėliau numirusio paukščio. KEISTA MIRTIS (1959). Tik vieną naktį aš gėrėjausi pavasariu. A. Mackaus eilėraščiuose jaučiamas tėvynės bei gimtųjų namų ilgesys, liūdesys. VIDURDIENIO GRĮŽIMAS (1950). Vidurdienį, kada pavargę saulės spinduliai sukrinta man po kojų . Eilėraštyje aprašomi prisiminimai apie gimtuosius namus. KAPŲ PAVĖSIS (1950). Tylus kapų pavėsis, . išsaugotas aukštųjų medžių. “Elegijos” rinkinyje gausu tremties.

Atliko: Gabrielė Staugaitytė ir Akvilė Strimaitytė 4bg.

“Elegijos” rinkinyje gausu tremties, tėvynės ilgesio, skausmo motyvų Vienas iš tokių eilėraščių yra “Kapų pavėsis”. Jame kalbama apie pasiilgta žemės pavėsį, t.y. ramybę, kurios niekas nedrumsčia kai atsiguli amžinojo poilsio. Kalba apie norą būti palaidotam savo tėvynėj Lietuvoj, savo gimtajame mieste Pagėgiuos. Išreiškiamas ilgesys tėvynėj.

  • Lietuvių kalba Skaidrės
  • MS PowerPoint 535 KB
  • 2015 m.
  • 20 puslapių (1240 žodžiai)
  • Gabriele
  • Algimanto Mackaus biografija ir kūryba
    10 - 6 balsai (-ų)
Algimanto Mackaus biografija ir kūryba. (2015 m. Sausio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/algimanto-mackaus-biografija-ir-kuryba.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 10:37
×