Algirdo ir Kęstučio valdymas


Algirdas ir Kęstutis. Kovos ir žemių prijungimai. Krikšto klausimas. Paskutinis mūšis. Lietuvos didysis kunigaikštis. Kunigaikštis Algirdas buvo įžymus karo vadas. Kęstutis. Submonarchas ir Lietuvos didysis kunigaikštis. Kęstutis visą gyvenimą kovojo už Lietuvos laisvę. Vitebsko kunigaikštystė. Algirdas ir Kęstutis suplanavo ir įvykdė perversmą. Mėlynųjų Vandenų mūšis. Žygiai į Maskvą. Vokiečių ordinas Algirdo ir Kęstučio laikais. Paskutinis mūšis. Dovydiškių sutartis. Kęstutis buvo klastingai suimtas ir įkalintas Krėvos pilyje. Krikšto klausimas. Algirdo ir Kęstučio valdymo reikšmė.

Kunigaikštis Algirdas buvo įžymus karo vadas, įžvalgus politikas ir diplomatas. Aštraus proto ir greitos orientacijos. Laimėjo daug mūšių. Mokėjo kelias kalbas, studijavo įvairius kovos metodus. Algirdas buvo pagonis. Turėjo aiškią politinę programą : sujungti visas Lietuvių gyvenamas žemes, perkelti kryžiuočius į Rusijos stepes ir prijungti prie Lietuvos rusų žemes.

Kęstutis visą gyvenimą kovojo už Lietuvos laisvę, buvo teisingas, atviras, griežtas priešams, gailestingas belaisviams, talentingas ir gerbiamas karo vadas.

Kokie priešai buvo įsikūrę Vakaruose? Kokie Rytuose?

Vakaruose – Vokiečių Ordinas Rytuose – Maskva, Aukso Orda.

Kaip Algirdas ir Kęstutis įgavo valdžią LDK?

Kokiame mūšyje Algirdas nugali Aukso Ordą ir užima derlingąsias Voluinės ir Podolės žemes?

1370m. Algirdas ir Kęstutis surengė žygį į Karaliaučių, užėmė Sembą. Šis žygis baigėsi mūšiu prie Rūdavos.

Ordino tikslams trukdė Lietuvos kunigaikščių derybos dėl krikšto su popiežiumi. Lenkijos karalius Kazimieras tarėsi su popiežiumi dėl Kęstučio krikšto ir karūnos. Kęstučiui buvo siūloma krikštytis 1349m. Bet jis atsisakė.

1351m. Vyko bendras Lenkijos ir Vengrijos žygis prieš Lietuvą. Mūšiui dar neprasidėjus abi pusės nusprendė derėtis. Kęstučiui buvo pasiūlyta krikštytis ir taip pat gauti karūna. Pasitaikius progai Kęstutis nutraukė susitarimą.

1373m. Popiežius dar kartą siūlė krikštytis, bet valdovai į tai nesureagavo, todėl Lietuva, likusi be sajungininkų, pralaimėjo mūšį prie Rūdavos.

Jiems valdant LDK buvo tapusi didžiausia Europos valstybe. Rytų Europoje ji buvo laikoma stipria šalimi.

  • Istorija Skaidrės
  • MS PowerPoint 1420 KB
  • 2014 m.
  • 33 puslapiai (831 žodžiai)
  • Justina
  • Algirdo ir Kęstučio valdymas
    10 - 4 balsai (-ų)
Algirdo ir Kęstučio valdymas. (2014 m. Sausio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/algirdo-ir-kestucio-valdymas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 02:37
×