Algoritmai ir duomenų struktūros - namų darbas


Algoritmai ir duomenų struktūros. Programos kodas 1 programa algortimo rūšiavimas. Programa atsitiktinių reikšmių generatorius bei didėjimo armažėjimo sekos pasirinkimas.


Realizuoti duomenų rūšiavimą greito rūšiavimo (Quicksort) metodu, suteikiant galimybę naudotojui dialogo metu pasirinkti rūšiavimą reikšmių didėjimo arba mažėjimo tvarka. Pradinius duomenis nuskaityti iš failų. Rūšiavimų rezultatus išvesti į failus. Realizuotą algoritmą ištestuoti su įvairiais duomenų kiekiais. Išanalizuoti testavimo rezultatus įvertinant duomenų kiekio įtaką metodo vykdymo greičiui. Pateikti išvadas.

Programa yra aprašoma C++ programavimo kalba. Uždavinys realizuojamas naudojantis masyvu. Visų pirma, į tekstinį failą atsitiktinių skaičių genratoriumi suvedame reikšmes, kurias norime, kad „Quicksort“ algoritmas surūšiuotų bei pasirenkame ar norime rūšiuoti didėjimo ar mažėjimo tvarka. Toliau, jeigu pasirenkame didėjimo tvarka, programa pasirenka pirmąjį skaičių bei pagal jį pradeda lyginti už jo sekančius skaičius, jeigu skaičius mažesnis, perkelia jį į kairę pusę, jeigu didesnis į dešinę. Patikrinus visus elementus, kaip tikrinamąjį ima sekantį elementą ir vėl su juo tikrina visą skaičių seką ir taip prasuka ciklą, kol visi skaičiai bus patikrinti. Programa įvykdžius „Quicksort“ algoritmą, reikšmes įrašo į tekstinį failą ir baigia darbą.

Algoritmo testavimo metu buvo naudojamas automatinis skaičių generatorius, kuris sugeneravo atsitiktines skaičių sekas – 100, 1 000 bei 10 000 tūkstančių elementų. Generuojami skaičiai buvo teigiami bei jų diapazonas buvo nuo 0 iki 10 000 tūkst. skaitmenų.

  • Microsoft Word 46 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (892 žodžiai)
  • Universitetas
  • Žygimantas
  • Algoritmai ir duomenų struktūros - namų darbas
    10 - 1 balsai (-ų)
Algoritmai ir duomenų struktūros - namų darbas. (2018 m. Birželio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/algoritmai-ir-duomenu-strukturos-namu-darbas.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 28 d. 09:25
×
103 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo