Algoritmavimo stilius ir kultūra


Programavimo stilius ir kultūra. Algoritmavimo kultūros elementai. Programavimo stilius ir kultūra refratas. Referatas programavimo stilius ir kultūra. Algoritmo kultūra. Algoritmavimo stilius ir kultura konspektas. Programavimo kultūra. Algoritmo stilius. Algoritmavimo kultūros elementai.. Programavimo stilius ir kultura referatas.

Informatikos konspektas. Algoritmas sudaromas tam, kad kompiuteris jį atliktų ir pateiktų rezultatus. Algoritmą skaito ne tik kompiuteris, bet ir žmogus. Skaitant ir nagrinėjant kitų algoritmus, galima išmokti programuoti, tobulinti savo programavimo stilių. Dėl to algoritmai turi būti nesunkiai suprantami, vaizdūs. O tam, sudarydami ir užrašydami algoritmus, turime laikytis tam tikrų programavimo kultūros elementų. Algoritmas užrašomas procedūra arba funkcija. Patį algoritmą reikia parinkti ir sudaryti taip, kad jis kuo geriau tiktų duotam uždaviniui spręsti: būtų aiškus, taupiai naudojantis kompiuterio atmintį, neatliekantis nereikalingų veiksmų. Algoritmas rašomas mažosiomis raidėmis. Programavimo kalbos konstrukcijos parenkamos tokios, kurios geriausiai išreiškia algoritmo veiksmus. Kintamųjų, funkcijų ir procedūrų vardai parenkami taip, kad jie atitiktų aprašomų duomenų paskirtį. Algoritmo tekstas išdėstomas vaizdžiai, kad kuo lengviau jį būtų skaityti. Sudėtingesnės algoritmo teksto vietos aiškinamos vartojant specialią konstrukciją - komentarus.


O tam, sudarydami ir užrašydami algoritmus, turime laikytis tam tikrųpatį algoritmą reikia parinkti ir sudaryti taip, kad jis kuo geriau tiktų duotam uždaviniui spręsti: būtų aiškus, taupiai naudojantis komprogramavimo kalbos konstrukcijos parenkamos tokios, kurios geriausiai išreiškia algoritmo veiksmus.

Nėra griežtų kriterijų, pagal kuriuos galima nustatyti, kur ir kokius komentarus rašyti. Vienintelė griežta taisyklė: jei kuris nors algoritme užrašytas veiksmas sunkiai suvokiamas iš algoritmo teksto, jį rkomentaro tekstas nuo jo gaubiančių skliaustų atskiriamas bent vienu tarpu. Jei komentarai rašomi greta algoritmo teksto, jie turi būti atskirti 2-3 tarpais. Jei komentarai rašomi į atskirą eilutę, jie lygiuojami vertikaliai su komentuojamu sakiniu (pvz.

Algoritmavimo stilius ir kultūra. (2011 m. Rugsėjo 06 d.). http://www.mokslobaze.lt/algoritmavimo-stilius-ir-kultura.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 20:29