Algoritmų sudarymas


Užduotis. Užduoties realizavimas. Algoritmų tyrimas. Rūšiavimas „Burbuliuko“ metodu. Radix sort. Išvados. Literatūra.


Rikiavimo uždavinys: Palyginti du rūšiavimo algoritmus, kai rūšiavimas atliekamas masyve ir dinaminiame sąraše. Elementai visą laiką saugomi diskiniame atmintyje. Rūšiavimo algoritmai:

Laboratorinio darbo programos realizuojamos C# programavimo kalba naudojantis Microsoft Visual Studio 2015 programavimo aplinka.

Laboratorinio darbo programoje rūšiuosime įvairias sveikųjų skaičių atsitiktines duomenų imtis. Pagal reikalavimą rūšiuojamus elementus laikyti diskinėje atmintyje, elementai bus saugomi binariniuose failuose, kurie saugomi diskinėje atmintyje. Prireikus elementas bus nuskaitytas iš konkrečios pozicijos faile, taip pat prireikus bus įrašytas į konkrečią poziciją faile. Šiam tikslui atlikti bus naudojami atskiri metodai. Algoritmai buvo testuojami rikiuojant teigiamus sveikuosius skaičius. Rikiuojant buvo skaičiuojama rikiavimo trukmė ir atliktų operacijų kiekis. Duomenų imtys buvo generuojamos atsitiktinai.

Taip pat vartotojas turi galimybe consoles pagalba pasirinkti rikiavimą masyve ar sąraše, taip pat nurodyti kiek elementu bus sugeneruojama duomenų imtis ir koks bus mažiausias ir didžiausias elementas.

Šiame darbe realizavome ir ištyrinėjome dviejų algoritmų – rūšiavimo „burbuliuko“, rūšiavimo „Radix sort“

Teorinis algoritmų įvertis atitinka realų įvertį. Išbandyti algoritmai elgiasi taip kaip turėtų.

Techninė įranga riboja algoritmų darbo spartą. Paspartinus atmintį būtų galima pasiekti geresnių rezultatų su tuo pačiu procesoriumi.

  • Microsoft Word 91 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (1922 žodžiai)
  • Universitetas
  • Martynas
  • Algoritmų sudarymas
    10 - 1 balsai (-ų)
Algoritmų sudarymas . (2017 m. Kovo 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/algoritmu-sudarymas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 04 d. 02:58
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo