Aliejai


Įvadas. Kas yra augalinis aliejus ir kokia jo energinė vertė? Aliejaus išgavimo būdai. Aliejaus gamyba. Kaip aliejus rafinuojamas ir kokį aliejų rinktis? Kaip aliejus rafinuojamas. Aliejaus klasifikavimas. Aliejaus valymo etapai. Augalinių aliejų skirstymas. Pagal lydymosi temperatūrą aliejai yra skirstomi. Augalinio aliejaus rūšys, jų panaudojimas bei maistinė vertė. Kaip pakinta aliejus kulinarinio apdorojimo metu? Kas geriau - augaliniai ar gyvūniniai riebalai? Išvados. Literatūros šaltiniai.

1.Spaudimo preso esmė- yra aliejaus išspaudimas iš susmulkintų sėklų,iš kurių dalinai pašalinama luobelė.

Šaltasis spaudimas- smulkinta žaliava spaudžiama kai temperatūra 60-90°C. Gaunamas labia aukštos kokybės aliejus. Išspaudose lieka 3-12% aliejaus.

Karštasis spaudimas- smulkinta žaliava spaudžiama kai temperatūra 100°C ir aukštesnė. Gaunamas aukštos kokybės aliejus. Išspaudose lieka 0,5- 3% aliejaus. Tačiau įgauna nepageidaujamą baltymų skonį ir kvapą- būtina valyti.

2.Ekstrakcijos procesas- susideda iš kelių procesų sekos: sėklos valomos nuo luobelių, apdžiovinamos, susmulkinamos ir ekstrahtuojamos ekstraktoriuose organiniais tirpikliais šio proceso eigoje gaunamos neriebios, kietos išspaudos ir ištirpintas aliejus. Toliau ištirpintas aliejus valomas nuo organinio tirpiklio liekanų.

Rūšinis- gaminamas iš vienos aliejinės kultūros žaliavos. Jo pavadinimas priklauso nuo naudotos žaliavos pavadinimo: saulegrąžų, rapsų, alyvogių ir kt.

Maišytas- gaminamas iš įvairių aliejų rūšių mišinio. Tokiems aliejams suteikemas tam tikras pavadinimas ("Floriol", "Brioli" ir kt.)

  • Microsoft Word 32 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (2878 žodžiai)
  • Regis
  • Aliejai
    10 - 5 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Aliejai. (2015 m. Gegužės 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/aliejai.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 10 d. 08:49
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo