Aliejiniai augalai skaidrės


Aliejiniai augalai. Augalų nauda mums. Pagal vartojimą žmonės augalus dažniausiai grupuoja į duoninius. Ir štai paskutinė augalų grupė - aliejiniai augalai. Susipažinkime su aliejiniais augalais. Visuose augaluose yra bent keletas procentų riebalų. Aliejinių augalų atstovai. Aliejiniai augalai turi daug savo rūšies atstovų rapsai. Aliejinių augalų paplitimas Lietuvoje. Paprastoji saulėgrąža – labai svarbus aliejinis. Aliejinių augalų paplitimas Pasaulyje. 1990-2004 metais aliejinių augalų pasėlių plotai sparčiai didėjo. Įdomu ? Iš saulėgrąžų sėklų. Informacija.

Pagal vartojimą žmonės augalus dažniausiai grupuoja į duoninius, aliejinius, vaistinius, pluoštinius ir dekoratyvinius. Iš duoninių augalų žmonės gamina maisto produktus (duona, miltus). Vaistiniai augalai jau nuo seno yra naudingi žmonėms savo veiksmingomis savybėmis – padeda išvengti, pasveikti nuo tam tikrų ligų.

Augalai iš kurių gaunamas pluoštas, vadinami pluoštiniais. Linų pluoštas gaunamas iš stiebelių, kurie vadinami šiaudeliais. Augalai kurie puošia mūsų namus ir džiugina širdį įvairiomis savo formomis - dekoratyviniai. Šiai grupei priklauso Lietuvoje auginami litopsiai bei linai ir kt.

Ir štai paskutinė augalų grupė - aliejiniai augalai.

Dar vienas iš Lietuvoje paplitusių augalų – rapsai. Iš jų aliejaus yra gaminamas dyzelinas, taip pat jie yra puikūs nektaro tiekėjai bitėms.

  • Biologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 811 KB
  • 2014 m.
  • 10 puslapių (366 žodžiai)
  • Jolanta
  • Aliejiniai augalai skaidrės
    10 - 4 balsai (-ų)
Aliejiniai augalai skaidrės. (2014 m. Lapkričio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/aliejiniai-augalai-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 15:17
×