Aliuminio paviršiaus elektrocheminis oksidavimas ir oksido plėvelės patikrinimas


Aliuminio oksidavimas. Aliuminis skaidres. Vario oksidavimas. Skaidres apie aliumini. Aliuminio skaidres. Aliuminio oksido plėvelės. Aliuminio paviršiaus oksidavimas. Na2sio3 site:lt. Aliuminio elektrocheminis oksidavimas. Elektrocheminis aliuminio oksidavimas.

Elektrocheminis aliuminio oksidavimas ir oksido plėvelės kokybės patikrinimas. Nuplauname dviejų aliuminio plokštelių organines ir riebalines medžiagas, t.y. įmerkiame jas į 70-80oC temperatūros Na2CO3 (25-50 g/l), Na3PO4 (50 g/l), Na2SiO3 (30 g/l) tirpalą ir palaikome jame 3min. Po to plokšteles ištraukiame už briaunų ir gerai nuplauname vandeniu.

Nuplauname dviejų aliuminio plokštelių organines ir riebalines medžiagas, Įmerkiame jas į 70-80oc temperatūros na2co3 (25-50 g/l), na3po4 (50 g/l), na2sio3 (30 g/l) tirpalą ir palaikome jame 3min. Kad plokštelės pašviesėtų kelioms sekundėms įmerkiame jas į 30 % hno3 tirpalą, paskui vėl gerai nuplauname vandeniu. Paruoštas plokšteles pakabiname elektrolizės vonel i – srovės stippo to prasideda elektrocheminis oksidacijospo to oksiduotas plokšteles nuplovėme vandeniu ir sukarpėme į dalis (juosteles). juosteles įmerkėme į dažus: mėlynus, bordinius, žalius ir kaitinome visus tris indelius kol dažai užvirė. Ketvirtą dalį nusausinome ir įdėjome į neorganinės druskos k4[fe(cn)6] tirpalą. Po to vėl nusausinome ir įdėjome į kitą neorganinių druskų tirpalą – fecl. Palaikę juostelę abiejuose druskų tirpaluose po 1min. Gavome, kad juostelės dalis, kuri buvo oksiduota nusidažė melsva spalva (abiem tirpalams sureagavus, aliuminio oksido plėvelės paviršiuje susidarė ir akutėse nusėdo spalvoti organinių dažų tirpaluose įmerktos aliuminio oksido juostelės nusidažė: mėlyna, žalia, bordine spalvomis. Neoksiduotos juostelės dalys nei viena iš šių spalvų nenusidažė.

Išvada: oksiduotos aliuminio plokštelės nusidažė gana ryškiai,

  • Chemija Laboratorinis darbas
  • Microsoft Word 13 KB
  • 2011 m.
  • 2 puslapiai (347 žodžiai)
  • Aliuminio paviršiaus elektrocheminis oksidavimas ir oksido plėvelės patikrinimas
    9 - 2 balsai (-ų)
Aliuminio paviršiaus elektrocheminis oksidavimas ir oksido plėvelės patikrinimas. (2011 m. Liepos 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/aliuminio-pavirsiaus-elektrocheminis-oksidavimas-ir-oksido-pleveles-patikrinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 21:07
×