Aliuminis referatas


Medžiagų mokslo referatas. Įvadas. Aliuminis. Detalės gaunamos iš aliuminioKlaida! Žymelė neapibrėžta. Tendencija lengvesnis automobilis. Išvados. Literatūros sąrašas.


Prieš gerą šimtmetį atrastas aliuminis šiais laikais iš rinkos stumia tūkstantmečių istoriją menančius metalus - bronzą, varį, geležį. Aliuminis - itin dabarties poreikius atitinkanti medžiaga. Jis lengvas, atsparus ir nebrangus. Tad prognozuojamas būtent šio metalo populiarumas ir ateityje.

Bronza, geležis, varis - ilga istorija pasižymintys metalai. 1854 metais chemiko Henri Sainte Claire'o Deville'o sukurtas aliuminis pirmą kartą žmonijai pristatytas tik 1855 metais Paryžiuje vykusioje pasaulinėje parodoje. Joje rodyti smulkūs šio metalo dirbiniai."Vos pradėtas lydyti aliuminis buvo laikomas brangesniu už auksą. Tad pirmieji, galima sakyti, aliuminį ėmė naudoti juvelyrai. Tik prasidėjus masinei gamybai naujasis lydinys atpigo", - pasakoja Romualdas Inčirauskas, su kitais metalais savo skulptūrose aliuminį derinantis skulptorius iš Šiaulių.

Dar 1884 metais, kai Vašingtono monumento viršutinė dalis buvo uždengta aliuminio stogeliu, šis metalas laikytas pusiau brangiu. Nors daugiau nei šimtas metų prabėgo nuo tos dienos, kai aliuminiu buvo padengti San Gioacchino bažnyčios kupolai, o aliuminio Eroso skulptūra papuošė Londono Pikadilio žiedo (Piccadilly Circus) aikštę, jis vis dar laikomas ateities metalu. Architektai ir dizaineriai džiaugiasi niekada neišeinančiu iš mados metalu, o naujosios technologijos leidžia atrasti vis naujų jo pritaikymo sričių.Iš tiesų aliuminio gamybos mastai siūbtelėjo tuomet, kai amerikietis Charlesas Martinas Hallas ir prancūzas Paulis Heroult panašiu metu, bet būdami toli vienas nuo kito, atrado ekonomišką ir paprastą būdą gaminti aliuminį elektrolizės būdu.Aliuminio atsiradimas sėkmingai sutapo su kylančia Europoje pramonės revoliucija. Tad ir masinė šio metalo gamyba vystėsi itin sparčiai. 1938 metais, be Kinijos ir Rusijos, pasaulyje pagaminta 540.000 t aliuminio. Vos po dešimtmečio aliuminio gamyba šoktelėjo iki 1,5 mln. t per metus. O 1971-aisiais pasaulyje per metus pagaminta jau per 1 mlrd. t aliuminio.

Aliuminis referatas. (2015 m. Gruodžio 14 d.). http://www.mokslobaze.lt/aliuminis-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 06:05