Alkoholiko portretas


Įvadas. Priklausomybė. Alkoholizmas. Alkoholizmo požymiai. Alkoholizmo stadijos. Alkoholizmo priežastys. Alkoholizmo gydimas. Moterų alkoholizmas. Požymiai. Sveikata. Pagalba. Paauglių alkoholizmas. Alkoholizmo priežastys. Alkoholio žala jaunam organizmui. Alkoholizmo pasekmės. Alkoholio pasekmės sveikatai. Alkoholis ir išsigimimai. Alkoholio pasekmės ekonomikai. Alkoholis ir kuribyškumas. Išvados ir rekomendacijos. Literatūra.


Sergantieji priklausomybės ligomis ilgainiui tampa socialiai neadaptuoti – praranda šeimą, draugus, būstą ir gyvena už visuomenės ribų. Kad tokie žmonės grįžtu į ankstesnį, normalų gyvenimą, būtina socialinė parama, kad skatintu gydytis ir vėl normaliai gyventi.

Pradinė, kai vis dažniau geriama, kad “palengvėtų”. 

mokslininkai, ištyrę smegenų dydį, nustatė, kad smegenys sumažėja ne tik pas alkoholikus,

2.Mokslinėje literatūroje autoriai priklausomybę skirsto įvairiai: sunki ir tragiška liga, sunkiai pagydoma arba nepagydoma ir pan.

3.Dėl asmens priklausomybės nuo alkoholio, įvyksta asmenybės pokyčiai: kyla socialinės, psichologinės problemos, kurios yra sąlygotos nepalankios visuomenės nuostatos į šiuos asmenis.

6.Asmenims, priklausomiems nuo alkoholio, einant sveikimo keliu teikiama visapusiška socialinė parama: informacijos ir konsultacijų teikimas, psichologinė parama, bendravimas su pačiu asmeniu ir jo artimaisiais, iniciatyvos kartu su kitais asmenimis, turinčiais priklausomybę nuo alkoholio, dalyvauti motyvacinėje grupėje skatinimas.

7.Po detoksikacijos klientams, turintiems priklausomybę nuo alkoholio, trūksta socialinių įgūdžių, užimtumo, emocinio palaikymo gyventi blaiviai, todėl būtinas tęstinis tolimesnio sveikimo planas.

8.A.A. organizacijos, reabilitacinės bendruomenės, stovyklos yra veiksmingiausias gydymo metodas, kuris padeda asmenims piktnaudžiavusiems alkoholiu, priprasti prie tvarkingo ir sveiko gyvenimo būdo, į šį procesą įtraukiant ir jų šeimos narius.

Tikslinga būtų įsteigti savipagalbos grupę šeimos nariams, kurie gyvena kartu su asmeniu, turinčiu priklausomybę nuo alkoholio.

Naudinga įsteigti reabilitacinę stovyklą, asmenims, turintiems priklausomybę nuo alkoholio.

  • Sveikata Referatas
  • Microsoft Word 41 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 23 puslapiai (4676 žodžiai)
  • Kolegija
  • Indre
  • Alkoholiko portretas
    10 - 2 balsai (-ų)
Alkoholiko portretas. (2016 m. Gegužės 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/alkoholiko-portretas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 15:47
×