Alkoholio ir kitų narkotikų vartojimo prevenclja mokykloje


Skaidrės apie narkotikus. Klausimai apie alkoholio ir narkotikų žalą. Projektas - be narkotiku ir alkoholio. Projektai alkoholio prevencijos tema mokyklose. Tema mokiniams apie alkoholio. Žinių testas apie narkotikų vartojimą. Klausimai moksleiviams apie alkoholio žalą. Alkoholio poveikis besivystančiam gemalui statistika. Narkotinių medžiagų vartojimo lietuvoje berniuku ir mergaiciu statistika. Alkoholio ir kitų narkotikų vartojimo prevencljamokykloje.

Alkoholio ir kitų narkotikų vartojimo prevenclja mokykloje. Metodinė medžiaga. Trumpa narkotikų vartojimo prevencijos istorija. Pagrindiniai prevencijos principai. Rizikos ir apsaugantys veiksniai. Kada ir kokią informaciją pateikti moksleiviams. Kaip kalbėtis su moksleiviais. Socialiniai įgūdžiai. Prevencinių programų, priemonių kūrimas. Prevencinių programų kūrimas. Rekomenduojama literatūra. Pagrindiniai uždaviniai mokykloms, įgyvendinančioms sveikatą stiprinančios mokyklos kūrimo nuostatas.

Statistiniai duomenys liudija, kad per pastaruosius metus narkomanų skaičius Lietuvoje išaugo beveik 10 kartų. Deja, panaši tendencija stebima ir mokyklose. Pedagogikos institutas dalyvauja europos mokyklų projekte tiriant rūkymo, alkoholio ir narkotikų vartojimo paplitimą tarp moksleivių. 1995 m. Tyrimų duomenimis, 3,2% 15-16 metų moksleivių šalyje jau bandė nelegalių narkotikų. 1999m. Šis skaičius išaugo iki 15,5% (21% berniukų ir 9,6% mergaičių). Tyrimai parodė, kad net 96,5% šio amžiaus moksleivių jau yra vartoję alkoholį, o 73,6% bent kartą buvo girti (a. G. Davidavičienė, 1999).

Taigi vargu ar rasime nors vieną moksleivį, kuris nebūtų girdėjęs apie narkotikus. * beveik kiekvienas jau turi ir savo nuomonę šiuo klausimu, paremtą draugų pasakojimais, matytais filmais, skaitytomis knygomis ar pan. O kai kurie, kaip liudija jau minėtų tyrimų duomenys jau turi ir asmeninę patirtį - yra gėrę alkoholį, rūkę žolės , bandę ecstasy ar kitų narkotikų.

Tyrimai rodo, kad moksleiviai apie narkotikus žino daugiau, nei suaugusieji - mokytojai ir tėvai (b. Burba, e. Čiapaitė,1997). Moksleiviai domisi šiuo klausimu, žino daug narkotinių medžiagų pavadinimų, turi pažįstamų, vartojančių narkotikus, būna kompanijose, kuriose jie vartojami. Pastaruoju metu narkotikai tapo viena populiariausių moksleivių pokalbių ir diskusijų temų. Deja, jaunimui trūksta tikslios, tikros informacijos. Žinodami apie kai kurias žalingas narkotikų vartojimo pasekmes, jie nesupranta, kas yra fizinė ar psichologinė priklausomybė, abstinencija. Dauguma moksleivių nemano alkoholį ar nikotiną esant narkotikais. Yra paplitę daug mitų, pvz. ; jei vartosi ne kasdien, narkomanu netapsi , keli kartai tikrai nepakenks , žolė visai nekenkia ir pan.

Jei mes norime, kad jaunimas suprastų narkotikų vartojimo žalą, pasakytų narkotikams tvirtą ne , turime organizuoti prevencinį darbą mokyklose. Lietuvoje yra nemažai įstaigų, organizacijų, kurios dirba alkoholio ir kitų narkotikų prevencijos srityje, yra sukaupę nemažai patirties, išleidę metodinės, mokomosios literatūros, organizuoja įvairius kursus, seminarus šia tema. Narkotikų vartojimo prevencijos klausimai dažniausiai įtraukiami į sveikatos ugdymo programas. Lietuvos bendrojo lavinimo mokykloms yra parengta sveikatos ugdymo programa. Jos tikslas - iškelti sveikatos prioritetą vertybių sistemoje, diegti visuminį sveikatos supratimą, suteikti žinių ir įgūdžių, padedančių ugdyti, stiprinti bei gerinti savo ir kitų žmonių sveikatą. Vienas iš 10 sveikatos programoje pasiūlytų skyrių - blogi įpročiai .

  • Microsoft Word 25 KB
  • 2010 m.
  • 9 puslapiai (3919 žodžiai)
  • Mokykla
  • Gita
  • Alkoholio ir kitų narkotikų vartojimo prevenclja mokykloje
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Alkoholio ir kitų narkotikų vartojimo prevenclja mokykloje. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/alkoholio-ir-kitu-narkotiku-vartojimo-prevencija-mokykloje.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 02:48
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo