Alkoholio ir narkotikų žala žmogaus sveikatai


Alkoholio ir narkotikų žala žmogaus. sveikatai. Alkoholis. Alkoholis, jo cheminė sudėtis ir poveikis. Girtumo stadijos. Alkoholio poveikis. Ar miegas po išgertuvių. atgaiva? Sav – standartinis alkoholio vienetas. Suvartotas sav poveikis. Kaip apskaičiuojamas sav? Abstinencijos sindromas. (pagirių sindromas). Tam tikrose situacijose alkoholio vartoti negalima. Vairuojant išgėrus, kiekviena kelionė gali būti paskutinė. Alkoholio poveikis žmogaus sveikatai. Alkoholis žaloja ir naikina tam tikrą smegenų, kepenų ir kitų organų ląstelių skaičių. Apsinuodijimas alkoholiu. Sunkaus apsinuodijimo alkoholiu simptomai. Pirmoji pagalba apsinuodijus alkoholiu. Narkotikai. Narkomanijos požymiai. A n o. Alkoholizmo požymiai. Visų rūšių narkotikų vartojimo grėsmės. Psichinė priklausomybė. Fizinė priklausomybė. Degradacija. Alkoholio ir narkotikų vartojimo padariniai.

Girto žmogaus miegas nėra fiziologinė būsena, kai atstatomos jėgos. Toks miegas konstatuojamas kaip sąmonės netekimas. Jis įvyksta dėl neurocheminių pažeidimų, sukeltų alkoholinės smegenų hipoksijos (“deguonies bado”). Toks sąmonės netekimas vadinamas alkoholine koma. Esant deguonies badui, budraujantis organizmas negali kvėpuoti ir tam, kad palengvintų kvėpavimą suveikia organizmo apsauginė reakcija - “miegas”.

1–2 SAV (0,1–0,5‰) – euforija 3–5 SAV (0,6–1,0 ‰) – sprendimų ir koordinacijos sutrikimai, kartais agresija 10–13 SAV (2,0–2,5‰) – CNS slopinimas > 13 SAV (>3‰ )– atminties ir sąmonės sutrikimai 4–5 ‰ – kvėpavimo slopinimas, koma, galima mirtis.

Rengiantis vairuoti automobilį nėštumo metu rengiantis dirbti su įvairiais mechanizmais darbo metu vartojant vaistus rengiantis maudytis ežere ar jūroje jautresniems alkoholio poveikiui.

SMEGENYS – alkoholis slopina centrinę nervų sistemą, nesaikingas jo vartojimas pažeidžia cheminių medžiagų balansą smegenyse. Alkoholis sutrinka nuotaiką reguliuojančio hormono gamybą, todėl piktnaudžiaujant alkoholiniai gėrimais pradeda reikštis depresijos simptomai, pasireiškia nemiga, nerimas, pablogėja reakcija, atmintis, sunku susikaupti.

KEPENYS – kepenys skaido alkoholį, šalindamos jį iš organizmo, todėl kepenų ligos yra viena iš ryškiausių alkoholio padaroma fiziologinė žala žmogaus organizmui. Jei žmogus su pažeistomis kepenimis ir toliau vartoja alkoholį, išsivysto kepenų cirozė: kepenys surandėja ir žmogus gali mirti. SKRANDIS – alkoholis skatina skrandžio sulčių išsiskyrimą, dideli jo kiekiai gali sukelti vėmimą, o piktnaudžiavimas – gali lemti erozijų, opų išsivystymą ar skrandžio uždegimą (gastritą). INKSTAI - alkoholis veikia kaip diuretikas, tačiau toks vandens šalinimas kenkia inkstams, pažeidžiamas druskų balansas organizme ir ląstelėse.

  • Sveikata Skaidrės
  • MS PowerPoint 5978 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 41 puslapis (1706 žodžiai)
  • Migle
  • Alkoholio ir narkotikų žala žmogaus sveikatai
    10 - 2 balsai (-ų)
Alkoholio ir narkotikų žala žmogaus sveikatai. (2016 m. Sausio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/alkoholio-ir-narkotiku-zala-zmogaus-sveikatai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 14:58
×