Alkoholio įtaka jaunam organizmui


Įvadas. Alkoholio vartojimas. Priežastys, kodėl vartojamas alkoholis. Alkoholio žala jaunam organizmui. Ženklai, kad jaunuolis vartoja alkoholį. Anketos duomenys. Išvados. Literatūra ir šaltiniai.

Tyrimo tikslas: Išsiaiškinti, kokią įtaką jaunam organizmui daro alkoholis.

Yra išskiriami penki intoksikacijos laipsniai:

Didelį vaidmenį atlieką ir televizijos reklama bei kita žiniasklaida, kuri yra galinga jėga, formuojanti paauglių požiūrį į įvairius reiškinius, taip ji gali skatinti susidomėjimą alkoholiu ir jo vartojimą. Be to, pastebima, kad alkoholinių gėrimų reklamos auditorija yra jauni žmonės, ir būtent jiems ši reklama yra skirta, kai pateikiama patraukliai ir išvaizdžiai. Reklamose alkoholis pateikiamas kaip atsipalaidavimo, poilsio priemonė, tikrų vyrų gėrimas ir panašiai.

Paaugliai, kurie neturi žinių apie alkoholio vartojimo pasekmes ir kurie turi susiformavę teigiamą požiūrį į jo vartojimą, yra labiau linkę tapti priklausomi nuo alkoholio.

Alkoholio vartojimas dažnai paaugliams pateikiamas kaip suaugusiųjų elgesys, kuris leidžia „įtvirtinti“ savo nepriklausomybę. Tačiau ir čia galima pastebėti paradoksą: nors paaugliai siekia nepriklausomybės, tačiau alkoholio vartojimas skatina priklausomybę. Paaugliai tampa nepriklausomi spręsdami konfliktus, pažindami savo jausmus ir emocijas. Šis veiksmas yra būtina vystymosi proceso dalis, o alkoholio vartojimas jį sutrikdo.

Alkoholio vartojimas tampa įveikos mechnizmu, kai jauni žmonės savo jausmus pakeičia alkoholiu, užuot sprendę konfliktus ar išgyvenę skausmingas emocijas. Alkoholio vartojimas atrodo pati tinkamiausia reakcija kilus skausmingai situacijai:

Atliekant šį darbą, buvo atlikta apklausa dėl jaunimo alkoholio vartojimo. Apklausoje dalyvavo 75 žmonės. 70,7 % apklaustųjų buvo moterys. Didžiosios daugumos amžius nuo 20 iki 23 metų. Apklaustieji teigia, kad juos pirmą kartą paragauti alkoholio paskatino paprasčiausias smalsumas arba draugai, ir tai įvyko kai jiems buvo maždaug 13-15 metų. Populiariausias alkoholis apklaustųjų tarpe yra alus arba šampanas.

Iš apklausos duomenų matyti, kad kiekvienas žmogus alkoholį vartoja skirtingais dažniais. Vieni jį geria 1-2 kartus per mėnesį, o kiti kiekvieną savaitę. Net 60% apklaustųjų teigia, kad jų požiūris į alkoholį yra neigiamas ir, kad alkoholį vartoja vedami noro pasirodyti prieš draugus ar susikaupus neigiamoms emocijoms.

  • Microsoft Word 21 KB
  • 2015 m.
  • 12 puslapių (1887 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gintarė
  • Alkoholio įtaka jaunam organizmui
    10 - 7 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Alkoholio įtaka jaunam organizmui. (2015 m. Balandžio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/alkoholio-itaka-jaunam-organizmui.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 10 d. 07:11
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo