Alkoholio vartojimo darbe ir po darbo sociologinis tyrimas


Girtavimas darbo vietoje. Alkoholio vartojimas darbe. Alkoholio vartojimas darbo vietoje. Testas kaip sociologinio tyrimo metodas. Alkoholio tyrimai. Nelaimingų atsitikimų darbe tyrimo tvarka. Tyrimai apie alkoholio vartojima. Alkoholio vartojimas ir nelaimingi atsitikimai darbe. Alkoholio vartojimas darbas. Alkoholio gerimas darbo vietoje.

Girtumas – visiems žinoma būsena. Mažai atsirastų žmonių, kurie patys nebūtų patyrę alkoholio poveikio ar nebūtų matę girto žmogaus. Alkoholis nėra šiuolaikinės civilizacijos vaisius, jis pasiekė mus iš amžių glūdumos. Alkoholio vartojimas darbe ir po darbo.

Girtumas – visiems žinoma būsena.

Viso pasaulio medikams jau seniai kelia nerimą nuolatinis alkoholio plitimas. Alkoholio vartojimą psichologiškai galima motyvuoti tuo, kad jis, geriamas nedidėlėmis dozėmis, atpalaiduoja, ramina nervus, pakelia nuotaiką. Tuo pat metu vyno dvasia yra visų alkoholio sukeliamų blogybių pradžia. Yra nustatyta, kad alkoholis, nors kiek ir spartina mąstymą, kartu mažina mąstymo produktyvumą. Nuo alkoholio prastėja mąstymo kokybė, daugėja klaidų. Alkoholis trukdo objektyviai vertinti savo sugebėjimus. Kuo svarbesnė smegenų funkcija, tuo labiau ji yra pažeidžiama alkoholio. Kiekvienas žmogus skirtingai reaguoja į alkoholio poveikį. Vieniems pagerėja nuotaika, jie tampa linksmesni, norisi bendrauti, draugauti, atsiranda per didelis pasitikėjimas savo jėgomis. Kiti atvirkščiai, užsisklendžia savyje, nori būti vieni, praranda pasitikėjimą savimi. Dar kiti tampa niūrūs, agresyvūs, lenda muštis ar kitaip smurtauti. Dauguma seksualinių nusikaltimų padaroma esant neblaiviame stovyje.

Alkoholizmas yra aktuali ir skaudi visuomenės problema. Alkoholiko šeimoje pastoviai kyla nesantaika ir konfliktai, dažnai griebiamasi smurto ne vien prieš sutuoktinį, bet ir prieš vaikus. Vaikai traumuojami tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Neretai girtauja abu sutuoktiniai, o viena iš skyrybų priežasčių taip pat būna girtavimas.

Kodėl girtaujama? Kur slypi alkoholizmo šaknys ir kokios jo priežastys? į šiuos klausimus sunku tiksliai ir vienareikšmiškai atsakyti, nes priežasčių ir atsakymų variantų yra gana daug. Kadangi Lietuva pusę amžiaus buvo sovietų sąjungos dalimi, tai paliko neigiamų pėdsakų mūsų visuomenės mąstyme, elgesyje ir kultūroje. Vienas iš tokių sovietinių palikimų yra girtavimas darbe. Alkoholis darbe vartojamas įvairiomis progomis ir įvairiais kiekiais. Vienur jis vartojamas tik simboliškai tam tikromis progomis, kitur per prezentacijas, banketus ar pokylius verslo santykiams palaikyti ir gerinti, dar kitur jis vartojamas kasdien po truputį darbo nuotaikai ir našumui pakelti (taip galvojama), o kai kur alkoholis vartojamas dažnai ir dideliais kiekiais. Girtavimas su kolegomis darbe ir po darbo vargu ar pagerins šeimyninius santykius, padidins darbo našumą ir apsaugos nuo nelaimingų atsitikimų darbe ar kitų neigiamų pasekmių. Tačiau kai kada saikingas alkoholio vartojimas gal būt ir turi teigiamos įtakos verslo santykiams ir bendradarbių tarpusavio santykiams. Kiekvienoje darbovietėje yra nusistovėję savi papročiai, tradicijos susijusios su alkoholio vartojimu.

  • Microsoft Word 11 KB
  • 2012 m.
  • 4 puslapiai (1110 žodžiai)
  • Universitetas
  • Alkoholio vartojimo darbe ir po darbo sociologinis tyrimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Alkoholio vartojimo darbe ir po darbo sociologinis tyrimas. (2011 m. Birželio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/alkoholio-vartojimo-darbe-ir-po-darbo-sociologinis-tyrimas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 02 d. 16:00
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo