Alkoholio vartojimo įtaka vaiko ir paauglio sveikatai


Alkoholio vartojimo įtaka vaiko ir paauglio sveikatai. Nick Brownlee. Alkoholis. Išleido Gossop , Michael. Gyvenimas su narkotikais. P. Marijona Černiauskienė. Apie priklausomybę sukeliančias medžiagas ir jų vartojimo prevenciją ugdymo institucijose. Tėvam apie narkotikus. Aleksandra. Davidavičienė. Dvasines paramos namai. Alkoholio vartojimas ypač žalingas ir pavojingas , kai. Narkomanijos priežastis. Kas yra narkomanija. Kas yra fizinė priklausomybė. Kas yra psichine priklausomybė. Kas yra visuomeninė priklausomybė?


Tema apie alkoholio vartojimo priežastis ir paplitimą tarp moksleivių turbūt bus aktuali visada, nes alkoholį vartojančių jaunų žmonių vis daugėja.

Labai svarbi problema yra alkoholio vartojimas paauglystėje. Paauglystės periodu formuojasi polinkis alkoholizmui, vėliau dažnai tampa įpročiu. Pradėti vartoti alkoholį paauglius skatina kai kurie motyvai: noras atrodyti vyresniems, mėgdžioti suaugusius, smalsumas, noras pajusti svaigalų poveikį, nepriklausomybės troškimas, noras būti pripažintam tam tikroje grupėje, noras parodyti drąsa. Alkoholio vartojimas paauglystėje ir jaunystėje yra vyriškumo ir pilnavertiškumo simbolis.

Pasak Pasaulio sveikatos organizacijos konsultantus, susirūpinusių girtavimo epidemijos plitimu kai kuriose Europos dalyse, mirtingumas dėl alkoholio sukeltų kepenų ligų per dešimtmetį Jungtinėje Karalystėje išaugo beveik perpus.

Ši tema aktuali tuo, kad kiekvienas iš mūsų turėdami savo vaikų nenorėtumėme, kad jie būtų priklausomi nuo alkoholio ir patirtų alkoholio vartojimo pasekmes.

Nick Brownlee. Alkoholis. Išleido UAB „Kitos knygos“, Vienybės g. 21, LT-51379, Kaunas – 246p. (151-170p.)

C6H5OH – tai etilo alkoholio, kitaip vadinamo etanoliu, vienintelio gerti tinkamo alkoholio šeimos atstovo cheminė formulė. Šią šeimą taip pat sudaro nuodingas metanolis, glicerinas, pieno rūgštis, sorbitolas ir aukštesnieji alkoholiai, kurie naudojami skiedikliams gaminti. C6H5OH naudojamas gaminti kvepalams ir netgi degalų pakaitalas.

Degtinė yra artimiausias grynam alkoholiui gėrimas, kokį tik žmogus fiziškai gali išgerti.

Alkoholis yra nuodas, ir netgi nelabai apie smegenų veiklą nusimanantis žmogus supranta, kad ilgalaikis alkoholio perdozavimas žalingas. Apskaičiuota, kad iš karto išgėręs pusantro butelio spiritinio gėrimo arba kito gėrimo, kuriame būtų toks pat alkoholio kiekis, vidutinis žmogus gali mirti.

Toliau aprašytas nesaikingo alkoholio vartojimo poveikis kai kurioms organizmo dalims.

Psichinė sveikata. Alkoholis slopina centrinę nervų sistemą – štai kodėl jis trumpam pašalina drovumą ir įtampą. Bet saikingas alkoholio vartojimas pažeidžia cheminių medžiagų balansą smegenyse. Tarkime, jis sutrikdo reguliuojančio serotonino gamybą – todėl piktnaudžiaujant juo pradeda reikštis depresijos simptomai: ima kankinti nemiga, nerimas, pablogėja reakcija, sunkiai pavyksta susikaupti.

Svoris. Alkoholis turi daug kalorijų. Suvartodamas viršijančią reikiamą kalorijų kiekį, žmogus priauga pusę kilogramo svorio.

Oda. Alkoholis išplečia kraujo kapiliarus, todėl jį vartojant veidas paraudonuoja, oda tampa riebi ir dėmėta. Alkoholis džiovina galvos odą, dėl to atsiranda pleiskanų ir plinkama. Veidas ištinsta ir išburksta, nes alkoholis veikia kaip šlapimą varanti priemonė. Toks vandens šalinimas kenkia inkstams, pažeidžiamas druskų balansas organizme, o tai savo ruožtu pažeidžia skysčių balansą ląstelėse, ypač veido srityje.

  • Sveikata Esė
  • Microsoft Word 17 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (2321 žodžiai)
  • Universitetas
  • Renata
  • Alkoholio vartojimo įtaka vaiko ir paauglio sveikatai
    10 - 8 balsai (-ų)
Alkoholio vartojimo įtaka vaiko ir paauglio sveikatai. (2016 m. Birželio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/alkoholio-vartojimo-itaka-vaiko-ir-paauglio-sveikatai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 02:47
×