Alkoholio vartojimo problema


Alkoholio vartojimo problema Lietuvoje esamos situacijos analizė. Alkoholio vartojimo problemos sprendimai Europos sąjungoje. Kūrybiški ir inovatyvūs alkoholio problemos sprendimo būdai Lietuvoje. Išvados ir siūlymai. Santrauka užsienio kalba. Alkoholio vartojimo problema Lietuvoje esamos situacijos analizė alkoholis – socialinė problema. Valstybinių , nevyriausybinių , privačių įstaigų veiklos Alkoholio prevencijos srityje analizė. Ką nuveikė ntakd. Alkoholio vartojimo problemos tyrimas apklausos rezultatų analizė ir apibendrinimas Pagrindiniai tikslai. Tikslinė tyrimo grupė. Europos Sąjungos politika Alkoholio prevencijos srityje Europos Sąjunga. Alkoholio mokesčių didinimas , mažmeninio alkoholio prieinamumo mažinimas ir alkoholio reklamos draudimas. Europos politika sveikatos sektoriuje. Alkoholio vartojimo problemos sprendimai gerosios praktikos pavyzdžiai. Galimybių suteikimas jaunimui , pateikiant geresnę įrodymais grįstų alkoholio intervencijos programų apžvalgą Let it hAPYN ! Iš 3 šalių Belgija , Olandija , Slovėnija. 236 284 €. Europos strategijos , skatinančios atsakingą alkoholio vartojimą tarp paauglių TAKE CARE. 900 000 €. Europos darbo vieta ir alkoholis EWA. 504 889 €. Dabartinė padėtis alkoholinių gėrimų etikečių , informuojančių vartotojus apie sveikatos aspektus , srityje Significant GfK Report. 100 000 €. Vyskupo. Valančiaus Vilkaviškio vyskupijos blaivystės sąjūdžio Kazlų Rūdos skyrius. Pasirašyta 2013 10. 114 883 57 €. Kokybiškas užimtumas ir socialinė aprėptis. Alkoholio problemos sprendimai ir jų pagrindimas. ES paramos panaudojimo galimybės Alkoholio vartojimo problemai spręsti Idėja.


1.2 Valstybinių, nevyriausybinių, privačių įstaigų veiklos Alkoholio prevencijos srityje analizė

1.3 Alkoholio vartojimo problemos tyrimas: apklausos rezultatų analizė ir apibendrinimas

Surinkti ir įvertinti standartizuotus duomenis apie alkoholio vartojimo paplitimą skirtingus dalykus besimokančių pirmakursių tarpe.

Surinkti ir įvertinti duomenis apie problemas su kuriomis tenka susidurti studentams vartojantiems alkoholį.

Tyrimo metodas - VIKO VVF Ryšių su visuomenės programą studijuojančių pirmakursių ir Tarptautinio verslo programą studijuojančių pirmakursių apklausa pagal sukurtą klausimyną. Apklausa atlikta 2018 metų sausio 13 - sausio 17 dienomis. Sukūrus apklausą internete, jos nuoroda buvo patalpinta į atskiras studentų grupes abiejų grupių pirmakursių pagalba, paprašius. Duomenys tikslūs, kadangi anketa paskelbta ne vieša, o prieinama tik su nuoroda. Apklausos buvo patalpintos studentų atskirose Facebook grupėse ir pokalbių lange. Buvo siekiama užtikrinti respondentų privatumą, tad pranešėme, jog apklausa yra anoniminė ir bus naudojama tik mokslo tikslams.

Kiek aktyviau apklausoje dalyvavo IB17 studentai. Šioje grupėje aktyvesnės buvo moteriškos lyties atstoves, jų buvo net 69,6%. Tuo tarpu PR17 grupėje vyriškos ir moteriškos lyties atstovų atsakė vienodas skaičius. Abiejose grupėse daugiausiai atsakė 19 mečių - 58,3 % IB17 ir 65,2 % PR17, tai parodo, jog abiejose grupėse daugiausia tik ką mokyklą baigusių studentų, tokių, kurie neseniai atitrūko nuo mokyklos, o galbūt ir nuo namų ir persikėlė gyventi į bendrabutį. Iš IB17 respodentų nebuvo nei vieno asmens, kurio amžiaus siektų 21 ar daugiau metų, PR17 - tik 8,3 % atsakiusių studentų turėjo 21+.

58,3% PR17 atsakiusiųjų pirmakursių išgeria savaitgaliais ir laisvalaikiu, IB17 - tik 26,1%. Pastarųjų dauguma alkoholį vartoja tik per šventes (gimtadienius, naujus metus ir kt.) - 65,2%. PR17 pirmakursių respondentų per šventes išgeria tik 25%. Tik 4,3% Tarptautinio verslo studijų programos respondentų išgeria dažnai, darbo dienomis, Ryšių su visuomene studijų programos pirmakursiai gan dažniau išgeriantis - darbo dienomis alkoholio neatsisako net 16,7%. Visiškai nevartojančių alkoholio iš atsakiusiųjų PR17 pirmakursių nebuvo, IB17 - 4,3%.

Paklausus studentų to, kokiomis aplinkybėmis jie pirmą kartą paragavo alkoholio tiek IB17 (69,6%) grupė, tiek PR17 (66,7%) dažniausiai pažymėjo, jog su draugais. Šiek tiek mažesnis procentas studentų pirmą kartą paragavo alkoholio su tėvais - 25% PR17, 26,1% IB17. Tokie, kurie pirmą kartą alkoholio nusipirko patys atsirado tik PR17 respondentų grupėje - 8,3%. Nebandžiusių vartoti iš atsakiusiųjų nebuvo. Duomenys rodo, kad 75% respondentų PR17 grupėje pirmą kartą paragavo alkoholio paauglystėje, likusieji - vaikystėje. Panašūs duomenys ir IB17 respodentų - paauglystėje 69,6%, vaikystėje 26,1%, pilnametystėje pirmą kartą alkoholio paragavo tik 4,3%.

Kokius alkoholinius gėrimus vartoja respondentai? Abiejų grupių respondentai dažniausiai renkasi vyną - 41,7% PR17, 34,8% IB17. Tarptautinio Verslo grupės respondentai vartoja įvairesnius alkoholinius gėrimus - sidrą 4,3%, šampaną 17,4%, alų 21,7%, stipriuosius taip pat 21,7%, kuomet PR17 apklaustieji studentai apsistoja ties stipriaisiais gėrimais (25%), alumi (33,3%) ir jau minėtu vynu.

  • Microsoft Word 638 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 26 puslapiai (5290 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gabija
  • Alkoholio vartojimo problema
    10 - 1 balsai (-ų)
Alkoholio vartojimo problema. (2019 m. Birželio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/alkoholio-vartojimo-problema.html Peržiūrėta 2019 m. Spalio 23 d. 20:46
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema