Alkoholio vartojimo socialinė ir ekonominė žala Lietuvoje


Įvadas. Programos aktualumas. Alkoholio kontrolės politika. Situacijos analizė. Programos tikslas ir uždaviniai. Programos tikslas. Programos uždaviniai. Programos vykdytojas ir partneriai. Programos vykdytojas. Programos įgyvendinimo partneriai. Numatomi rezultatai. Programos įgyvendinimas, atskaitomybė ir finansavimas. Programos įgyvendinimas. Programos atskaitomybė ir finansavimas. Priedas. Rezultatų aptarimas. Literatūra.


Vis dėlto 2007 m. Lietuvos Respublikos Seime, atsiradus pakankamai politinės valios, alkoholio vartojimo mažinimui buvo priimta iš karto keletas įrodymais grįstų priemonių . 2008 m. buvo paskelbti blaivybės metais, nuo 2008 m. uždrausta alkoholio reklama dienos metu radijuje ir televizijoje. Nuo 2008 m. ir 2009 m. reikšmingai padidinti akcizai alkoholiui ir panaikintos mokestinės lengvatos mažiesiems aludariams. Buvo reikšmingai sugriežtinta neblaivių vairuotojų kontrolė. Nuo 2009 m. buvo apribotas alkoholinių gėrimų pardavimo laikas.

Aptardami tyrimo rezultatus, tyrėjai akcentuoja, kad nuo 1996 m. sunkių epizodinių išgėrimų dažnis Lietuvoje augo ir aukščiausiais dažnis buvo 2002 m. (t. y. paskutiniaisiais vertintais tyrimo metais). Sunkių epizodinių išgėrimų dažniai buvo labai panašūs visose tirtose šalyse, taip pat buvo nustatyta, kad visose šalyse sunkių epizodinių išgėrimų dažniai nesiskyrė tarp amžiaus grupių vyrų tarpe, o moterų tarpe sunkių epizodinių išgėrimų buvo kur kas daugiau tarp jaunesnių moterų.

Įvertinti su alkoholio vartojimu susijusį ligotumą ir netektą darbingumą, padėti žmonėms šiuo klausimu.

Nustatyti su alkoholio vartojimu susijusių teisėtvarkos pažeidimų apimtis ir išspręsti žmonių problemas.

Įvertinti su alkoholio vartojimu susijusią ekonominę žalą Lietuvoje ir padėti visuomenei su šiuo klausimu.

Programos vertinimų kriterijus - Programoje numatymomis priemonėmis pasinaudojusių asmenų skaičius.

Lietuva pasižymi aukštu alkoholio suvartojimu, tenkančiu vienam gyventojui, todėl nenuostabu, kad šalyje stebimas aukštas neigiamų pasekmių sveikatai lygis.

  • Microsoft Word 168 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (2045 žodžiai)
  • Kolegija
  • Diana
  • Alkoholio vartojimo socialinė ir ekonominė žala Lietuvoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Alkoholio vartojimo socialinė ir ekonominė žala Lietuvoje. (2019 m. Gegužės 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/alkoholio-vartojimo-socialine-ir-ekonomine-zala-lietuvoje.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 26 d. 02:57
×
98 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo