Alkoholis ir narkotikai mokslinės literatūros analizė


Mokslinės literatūros analizė , atsakymai į svarbiausius klausimus. Kas yra alkoholis Alkoholis. Alkoholio poveikis žmogaus sveikatai. Kaip ilgai trunka alkoholio poveikis. Priežastys kodėl jaunimas vartoja alkoholį. Kodėl reikia vartoti mažiau alkoholio. Kas yra narkotinės medžiagos ? Narkotinės medžiagos narkotikai. Narkotinių medžiagų poveikis žmogaus sveikatai. Kodėl žmonės vartoja narkotikus.


Smegenys. Į kraują patekus alkoholiui eritrocitai sulimpa, kraujyje atsiranda trombai, kurie mirtinai užkiša mikrokapiliarus. Kapiliarai išsipučia ir sprogsta. Išgėrus nors 100g degtinės negrįžtamai žūsta net 10 000 smegenų ląstelių. Mirusios smegenų ląstelės šalinamos kartu su šlapimu kitą dieną.

Širdis. Kai alkoholis su krauju patenka į širdį, jis griauna jūsų širdies raumenų ląsteles. Raumuo praranda elastingumą. Širdis dengiasi riebalų sluoksniu, todėl pas geriančius ji visada padidėjusi. Arterijose ir kapiliaruose atsiranda trombai, kurie užkerta deguonies ir maisto medžiagų patekimą į širdies raumens dalis. Tai vadinama infarktu.

Kasa. Kai alkoholis per kraują patenka į kasą, jis sukelia jos latakų spazmą. Kasos fermentai kaupiasi ir ėda kasą iš vidaus. Kasa ištinsta, prasideda uždegimas, poto puvimas. Tai priveda prie kankinančių mirtinų ligų.

Smegenys. Narkotinės medžiagos sutrikdo deguonies tiekimą į smegenis, todėl žūsta pilkoji smegenų medžiaga.

Kepenys. Narkotinės medžiagos sekina sutrikdo kepenų funkciją. Pradeda nuodyti visą organizmą.

Virškinimo sistema. Sekina organizmą. Šalina kalcį, todėl greičiausiai genda dantys. Netenkama apetito ir mažėja svoris. Greitai nusilpsta imuninė sistema, todėl prarandamas atsparumas infekcinėmis ligomis.

Projektas „Alkoholis ir narkotikai“ vykdytas Širvintų Lauryno Stuokos – Gucevičiaus gimnazijoje. Tyrimą pradėjome nuo anketos sudarymo. Jose pateikėme klausimus, kurie padėtų išsiaiškinti ar mūsų mokyklos trečių klasių mokiniai jau yra išbandę svaiginančias medžiagas ir kokios jų žinios apie jas. Pateikėme klausimus tokius kaip: Ar esate bandę alkoholinių gėrimų?; Kada pirmą kartą pabandėte alkoholinių gėrimų?; Kaip dažnai vartojate alkoholį?; Ar apsvaigę nuo alkoholio gebate save kontroliuoti?; Kas skatina jus vartoti alkoholį?; Ar norėtumėte atsisakyti alkoholio?; Iš kur gavote informacijos apie narkotines medžiagas?; Ar esate bandę narkotinių medžiagų?; Kokiose vietose galima įsigyti narkotikų?; Kodėl žmonės vartoja narkotines medžiagas? Taip pat buvo įdomu, ar jie žino koks poveikis ir kokios pasekmės atsitinka žmogui, kuris vartoja alkoholį ir (arba) narkotines medžiagas. Džiugu tai, kad didelė dalis mokinių dar nėra susidūrę su sunkiu alkoholizmu ar priklausomybe narkotikais. Mokiniai patys pasisiūlė mums padėti ir atsakyti į mums rūpimus klausimus. Anketos buvo anoniminės. Suskaičiavome rezultatus, sudarėme diagramas, kurios padėjo mums padaryti išvadas.

70% apklaustųjų bent kartą gyvenime yra vartoję svaigiųjų gėrimų. Tai reiškia, kad didelė dalis mokinių jau yra vienaip ar kitaip „paliesti“ alkoholio.

Išsiaiškinome, kad 60% apklaustų žmonių pirmą kartą alkoholio paragavo 12-19 metų. Štai apklaustųjų, kurie svaigiuosius gėrimus paragavo anksčiau nei 12 metų procentas ženkliai mažesnis - 25%. O likę 15% teigia dar nėra ragavę alkoholio. Taigi, kuo ankščiau vaikas paragauja alkoholio, tuo didesnė tikimybė ir rizika išsivystyti įvairioms ligoms. Kadangi, paauglius alkoholis veikia daug stipriau negu suaugusiuosius, nes jų organizmas nėra visiškai susiformavęs, daug funkcijų dar nepakankamos.

  • Microsoft Word 282 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (2620 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Radvilė
  • Alkoholis ir narkotikai mokslinės literatūros analizė
    10 - 3 balsai (-ų)
Alkoholis ir narkotikai mokslinės literatūros analizė. (2017 m. Lapkričio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/alkoholis-ir-narkotikai-mokslines-literaturos-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 02 d. 02:08
×
147 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo