Alkoholis ir sveikata referatas


Alkoholis ir sveikata. Įvadas. Alkoholio samprata. Organizmo reakcija į tam tikrą alkoholio kiekį. Alkoholiniai gėrimai ir jų skirstymas. Alkoholiniai gėrimai gaminami įvairiais būdais:. Alkoholio poveikis sveikatai. Alkoholizmas. Žalingas alkoholio poveikis sveikatai. Alkoholio poveikis kai kurioms organizmo dalims. Alkoholizmas ir jo simptomai. Faktoriai, kurie gali sukelti alkoholine ligą. Biologiniai faktoriai. Psichologiniai faktoriai:. Socialiniams faktoriams priskiriame:. Girtaujančių žmonių statistika. Išvados. Literatūra. Priedai.

Visada prieš vartodami alkoholį, turime susimąstyti, kokį lygmenį norime pasiekti, kad nataptumėme pajuokos objektu ir kad nepridarytumėme nelaimių kitiems žmoniems.

Alkoholiniai gėrimai – bendrinis įvairių daugiau nei 1% etilo alkoholio turinčių gėrimų pavadinimas. Skirstomi į natūralius alkoholinius gėrimus, kuriuose esantis alkoholis susidaro natūralios fermentacijos būdu ir spiritinius gėrimus, kuriuose dalį ar visą alkoholį sudaro papildomai įmaišytas distiliuotas spiritas. Iki XII a. žmonijai buvo žinomi tik natūralūs alkoholiniai gėrimai, vėliau ėmė plisti ir distiliuoti gėrimai, vadinami spiritais bei įvairūs jų pagrindu padaryti mišiniai.

Dėl etanolio poveikio centrinei nervų sistemai daugelį gyvūnų, įskaitant žmones alkoholis veikia svaiginančiai. Dėl dezinfekuojančių alkoholio savybių anksčiau jo vartojimas skatintas išvengti vandeniu ir maistu plintančių ligų.

Alkoholis išplečia kapiliarus, veidas paraudonuoja, oda tampa riebi ir dėmėta.

Vartojant alkoholį gali kilti inkstų problemų ir jie gali būti nepataisomai pažeisti.

Kepenys į organizmą patekusį alkoholį skaldo ir keičia į nenuodingas medžiagas.

  • Medicina Referatas
  • Microsoft Word 419 KB
  • 2016 m.
  • 15 puslapių (1588 žodžiai)
  • Kolegija
  • Laura
  • Alkoholis ir sveikata referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Alkoholis ir sveikata referatas. (2013 m. Balandžio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/alkoholis-ir-sveikata-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 15:12
×