Alkoholis. Jo žala


Alkoholis ir jo žala. Alkoholizmas ir jo žala. Alchoholis ir jo zala. Monohidroksiliai alkoholiai. Referatas alkoholis. Alkoholiai reaguoja su. Referatas alkoholis jo žala. Referatu pvz. Filmas alchoholis ir jo zala. Alhoholis ir zala.

Alkoholis. Jo žala. Alkoholiai ( arab. Al kuhl - stibio milteliai ): 1. – angliavandenilių dariniai, organiniai junginiai, turintys molekulėje vieną arba kelis hidroksilus ( oh ), prijungtus prie sočiųjų anglies atomų; 2. Šnek. Spiritas, etilo alkoholis c2h5oh. Pagal hidroksilų skaičių molekulėje alkoholiai skirstomi į monohidroksilius, dihidroksilius ( glikolius ), trihidroksilius ( pvz. : glicerinas) ir polihidroksilius ( poliolius, pvz. : sorbitas ).

Alkoholiai ( arab. Al kuhl - stibio milteliai ). – angliavandenilių dariniai, organiniai junginiai, turintys molekulėje vieną arba kelis hidroksilus ( oh ), prijungtus prie sočiųjų anglies atomų. Šnek. Spiritas, etilo alkoholis c2h5oh. : sorbitas ). Medicinoje didžiausią reikšmę turi monohidroksiliai alkoholiai. Iš jų dažniausiai vartojamas ( kaip dezinfekuojanti medžiaga, kaip tirpiklis įv. Skystosioms vaistų formoms ir odą dirdinantiems linimentams gaminti ) etilo alkoholis, arba etanolis. Kur kas nuodingesni už jį metilo alkoholis, arba metanolis, ir propilo alkoholis, arba propanolis, vartojami tik tech. Tikslams. Iš kvapo metanolis ir propanolis panašūs į etilo alkoholį, todėl išgėrus vietoj pastarojo, jais apsinuodijama. Nuodingi aštraus nemalonaus kvapo butilo, amilo ir heksilo alkoholiai naudojami tik tech. Tikslams medicinoje.

Monohidroksiliai alkoholiai nepasižymi nei bazinėmis, nei rūgštinėmis stipalkoholiai, kaip ir vanduo reaguoja su aktyviaisiais metalais ( pvz. : reaguojant natriui su etanoliu susidaro natrio etesant koncentruotos sieros rūgšties, alkoholiai reaguoja su vandenilio halogenidų rūgštimaukštoje temperatūroje ir esant dehidratuojančių medžiagų nuo alkoholio molekulių atskyla vanduomonohidroksiliai pirminiai alkoholiai gana lengvai oksiduojasi. Susidaro aldehidai. Pvz. : į etanolį įleista įkaitinta varinė vario ( ii ) oksidu padengta viela pradeda blizgėti ir jaučiamas specifinis nemalonusalkoholius galima dehidrinti ir hidratuoti. Jie taip pat reaguoja bespalvis, lakus, skaidrus, lengvai užsidegantis savito kvapo ir deginančio skonio skystis. Gerai maišosi su vandeniu, acetonu, glicerinu. Grynas bevandenis etanolis vadinamas absoliutiniu alkoholiu. Etanolis gaunamas iš mielių ( ypač sacharomyces genties ) fermentuojamų ( rauginamų ) medžiagų, kuriose yra angliavandenių ( krakmolo, cukraus ), taip pat iš hidrolizuojamos madienos, hidratuojamo etileno. Iš etilo alkoholio gaminami alkoholiniai gėrimai. Medicinoje vartojamas 95%, 70% ir 40% etilo alkoholis. Alkoholiniuose gėrimuose ši koncentracija labai įvairi.

Etilo alkoholio veikimas priklauso nuo išgerto kiekio. Geriant jį ar didelės koncentracijos alkoholinius gėrimus, dirginama virškinamojo trakto gleivinė, gali atsirasti jos uždegimas. Be to, nuo etanolio išsiplečia gleivinės kraujagyslės, todėl gali pagreitėti kai kurių vaistų ( pvz. : antihelmintinių preparatų ) ir net nuodų įsiurbimas.

  • Microsoft Word 10 KB
  • 2010 m.
  • 8 puslapiai (1223 žodžiai)
  • Universitetas
  • Alkoholis. Jo žala
    10 - 1 balsai (-ų)
Alkoholis. Jo žala. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/alkoholis-jo-zala.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 29 d. 01:45
×
30 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo